Menu

Lorenzo najszybszy w drugim treningu w Walencji

Jorge Lorenzo / Movistar Yamaha MotoGP

Jorge Lorenzo ponownie uzyskał najlepszy czas w drugiej sesji treningowej przed GP Walencji MotoGP. Ze stratą 0.247 sekundy na drugim miejscu znalazł się Marc Marquez. Nieoczekiwanie trzecie miejsce zajął Maverick Vinales.

Punktualnie o godzinie 14:05 wszyscy motocykliści wyjechali na tor, aby rozpocząć drugą sesję treningową na torze Ricardo Tormo. Zaskakująco wolnym tempem swoje okrążenie wyjazdowe pokonywał Valentino Rossi, ale Włoch jedynie robił sobie miejsce i tym razem nie były to problemy techniczne.

Jak zazwyczaj najlepszym czasem otwarcia legitymował się Jorge Lorenzo i Hiszpan na początku sesji dyktował tempo rywalom. Dokładnie odwrotnie drugą sesję treningową rozpoczął Dani Pedrosa. Reprezentant Repsol Hondy plasował się w drugiej dziesiątce, lecz z okrążenia na okrążenie awansował na wyższe pozycje.

Po wykonaniu kilku okrążeń toru Ricardo Tormo Lorenzo, Marquez, Iannone, a także część innych zawodników zjechało do alei serwisowej. W czasie około pięciu minut dołączyli do nich pozostali motocykliści.

Gdy zakończył się pierwszy kwadrans drugiego treningu zawodnicy powrócili na tor. Cal Crutchlow od razu poprawił swój wynik i awansował na siódme miejsce, ale tuż po minięciu pierwszego zakrętu Brytyjczyk miał problem z dźwignią zmiany biegów i wrócił do boksów. W tabeli z wynikami awansował również Scott Redding.

Na dłuższe rozmowy z inżynierami zdecydował się Valentino Rossi. Włoch stanowił zdecydowaną mniejszość, która pozostawała dłuższy czas w alei serwisowej. Nie za bardzo przełożyło się to na poprawę tempa, ponieważ nawet Aleix Espargaro na Suzuki uzyskał lepszy czas od Włocha.

Na jedenaście minut przed końcem treningu najlepszy czas uzyskał Marc Marquez. Hiszpan zmienił na pozycji lidera swojego rodaka Jorge Lorenzo. Na kolejnym okrążeniu mistrz świata jeszcze bardziej podkręcił tempo i zanotował wynik 1:30.710. Również Maverick Vinales poprawił swój rezultat.

Valentino Rossi stracił na swoim najlepszym okrążeniu ponad 0.6 sekundy do Marca Marqueza, co jest gigantyczną stratą jak na standardy toru Ricardo Tormo. Co więcej lepsze czasy notował Pol Espargaro i Andrea Dovizioso na Ducati.

W samej końcówce drugiego treningu Yonny Hernandez w dwunastym zakręcie się przewrócił, jednak nie przeszkodziło to Jorge Lorenzo w uzyskaniu najlepszego czasu sesji treningowej.

Image © Yamaha Motor Racing