Menu

Jorge Lorenzo najszybszy w pierwszym treningu Grand Prix Walencji

Jorge Lorenzo / Movistar Yamaha MotoGP

Jorge Lorenzo z fabrycznej Yamahy okazał się najszybszym kierowcą podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Walencji na torze Ricardo Tormo, pokonując w najbliższej rywalizacji swojego zespołowego kolegę Valentino Rossiego i Marca Marqueza z ekipy Repsol Honda.

Odchodzący z końcem sezonu do Ducati Lorenzo, ustanowił trzy najszybsze okrążenia i uplasował się na pierwszej pozycji w pierwszym piątkowym treningu z czasem 1:31.045, co pozwoliło wyprzedzić zespołowego kolegę o 0.387 sekundy.

Valentino Rossi nie rozpoczął jednak zbyt dobrze pierwszego treningu i już po wyjeździe z alei serwisowej, na pierwsze okrążenie, zatrzymał się na torze. Włoch, przy pomocy porządkowych powrócił jednak do boksów i po krótkiej chwili pojawił się ponownie na obiekcie Ricardo Tormo, kończąc trening z rezultatem 1:31.432.

O dziesięć setnych wolniejszy od Rossiego okazał się natomiast Marc Marquez, który plasował się na pierwszej lokacie, jednak spadł ostatecznie na trzecie miejsce, po poprawie rezultatów zawodników Yamahy, lecz utrzymując za sobą czwartego Andreę Dovizioso.

Czołową piątkę uzupełnił Pol Espargaro z Tech 3, wyprzedzając Mavericka Vinalesa i Aleixa Espargaro z Suzuki, którzy uplasowali się na szóstej i siódmej lokacie.

Ósmy ostatecznie był Jack Miller z Marc VDS, tuż przed Scottem Reddingiem i Andreą Iannone, który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Powracający po kontuzji Dani Pedrosa zakończył trening na dwunastej lokacie z czasem 1:32.453 i stratą 1.408 sekundy do najszybszego Lorenzo.

Na torze Ricardo Tormo pojawił się także kierowca testowy zespołu KTM Mika Kallio, który pierwsze przygotowania zakończył na ostatniej pozycji z prawie trzysekundową stratą do lidera treningu.

Image © Yamaha Motor Racing