Menu

Dani Pedrosa liczy na powrót do rywalizacji na ostatnią rundę MotoGP

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa z zespołu Repsol Honda ma nadzieję, że będzie w stanie powrócić na ostatnią rundę Motocyklowych Mistrzostw Świata w Walencji, która odbędzie się w dniach 11-13 listopada.

Hiszpan podczas treningu Grand Prix Japonii na torze Motegi, doznał złamania obojczyka, a kolejne badania wykazały złamania prawej kości strzałkowej oraz czwartej kości śródstopia lewej nogi.

Urazy spowodowały, że Pedrosa był zmuszony opuścić rywalizację w samej Japonii, Australii na torze Phillip Island oraz w Malezji, gdzie jego koledzy rywalizowali na torze Sepang.

Zawodnik zespołu Repsol Hondy chce jednak powrócić do rywalizacji na ostatnią rundę MotoGP, która odbędzie się na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Pęknięcie mojego obojczyka goi się prawidłowo, a wszystkie fragmenty kości są tam, gdzie powinny być - poinformował Pedrosa.

Biorąc pod uwagę niektóre z moich ostatnich operacji, skóra wokół się nieco pogorszyła, więc musieliśmy zrekonstruować blizny.

Moim celem teraz jest szybka regeneracja, aby zdążyć na Walencję.

Z niecierpliwością czekam na powrót do mojego zespołu i wszystkich fanów w Cheste - dodał Hiszpan.

Pedrosę podczas nieobecności w Japonii i Malezji zastępował Hiroshi Aoyama, natomiast w Australii na motocyklu Hondy zasiadł Nicky Hayden.

Image © Honda Racing Corporation