Menu

Andrea Dovizioso z pole position do Grand Prix Malezji

Andrea Dovizioso / Ducati Team

Andrea Dovizioso z zespołu Ducati Team wywalczył pierwsze pole startowe, podczas mokrej sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Malezji na torze Sepang.

Włoch swój szybki przejazd w drugiej sesji rozpoczął od 2:11.511, co dało mu pierwszą lokatę, jednak na kolejnym okrążeniu poprawił się na 2:11.485, co umocniło jego pozycję w sobotnich kwalifikacjach i pozwoliło utrzymać za sobą Valentino Rossiego z fabrycznej Yamahy, który w ostatnich minutach kwalifikacji awansował za plecy swojego rodaka.

Pierwszą linię do Grand Prix Malezji uzupełnił natomiast Jorge Lorenzo, który przełamał się na mokrym torze, po wcześniejszych problemach z tempem w trakcie sezonu. Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:11.787 i do najszybszego Dovizioso stracił 0.302 sekundy.

Drugą linię otworzył natomiast Marc Marquez z zespołu Repsol Honda, który zdołał wyprzedzić najszybszego w Q1 Cala Crutchlowa z LCR Hondy. Brytyjczyk po awansie do Q2 uległ wypadkowi na początku sesji w jedenastym zakręcie, jednak zdołał powrócić do walki i awansował na piątą lokatę.

Szósty czas wywalczył, powracający po kontuzji kręgosłupa, Andrea Iannone, który wyprzedził obu zawodników zespołu Suzuki - Aleixa Espargaro i Mavericka Vinalesa, którzy uplasowali się odpowiednio na siódmej i ósmej lokacie.

Dziewiąty był Alvaro Bautista, natomiast czołową dziesiątkę zamknął Loris Baz, który w mokrych warunkach zdołał awansować z Q1, mimo wcześniejszego upadku, który wykluczył poprawę rezultatu w pierwszej sesji.

Image © Ducati Team