Menu

Vinales z najlepszym czasem weekendu podczas trzeciego treningu na Sepang

Maverick Vinales / Team SUZUKI ECSTAR

Maverick Vinales z Suzuki wykręcił najlepszy czas weekendu podczas sobotniego trzeciego treningu na torze Sepang, co pozwoliło mu wyprzedzić Marca Marqueza oraz Jorge Lorenzo, którzy znaleźli się na drugiej i trzeciej lokacie.

Pierwsza sobotnia sesja treningowa na torze w Malezji okazała się polem bitwy dla Mavericka Vinalesa oraz Marca Marqueza, którzy wymieniali się na prowadzeniu. Ostatecznie najszybszym okazał się jednak Vinales, który jako jedyny zawodnik osiągnął najszybsze okrążenie poniżej dwóch minut notując ostatecznie 1:59.947, co dało mu pierwszą lokatę na koniec sesji.

Bardzo dobre tempo prezentował również Marc Marquez, który od kilku dni walczy z zapaleniem żołądka. Hiszpan nie dał jednak za wygraną i pojawił się na torze, choć jego najlepszy przejazd zakończył się rezultatem 2:00.032, co dało drugą lokatę i stratę jedynie 0.085 sekundy do najszybszego zawodnika Suzuki.

Trzecia i czwarta pozycja należała ostatecznie do Jorge Lorenzo i Valentino Rossiego, którzy przedzieliło ostatecznie 0.064 sekundy. Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:00.043, natomiast Włoch zakończył trening z rezultatem 2:00.107.

Czołową piątkę uzupełnił Hector Barbera. Hiszpan z zespołu Avintia Racing komfortowo zakwalifikował się do drugiej sesji kwalifikacyjnej, po uzyskaniu rezultatu na poziomie 2:00.384, co okazało się wystarczające, aby poradzić sobie z Andreą Iannone, który ze stratą 0.011 sekundy znalazł się na szóstej pozycji.

Siódma lokata należała finalnie do Aleixa Espargaro, który na osiem minut przed końcem plasował się pierwszej lokacie w zestawieniu, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość swoich najgroźniejszych rywali, choć zdołał utrzymać za sobą Andreę Dovizioso z fabrycznego Ducati.

Czołową dziesiątkę zamknęli Pol Espargaro z ekipy Monster Yamaha Tech 3 oraz Alvaro Bautista z Aprillia Racing Team Gresini, czym utorowali sobie drogę do Q2.

Image © Team SUZUKI ECSTAR