Menu

Jack Miller z najlepszym czasem w drugiej sesji treningowej na torze Sepang

Jack Miller / Marc VDS

Jack Miller z zespołu Marc VDS osiągnął najszybszy czas podczas drugiej sesji treningowej. Drugi był Cal Crutchlow, natomiast trójkę uzupełnił Hector Barbera. Najszybszy w pierwszy treningu Marquez nie pojawił się na torze z powodu choroby.

Już podczas pierwszych minut drugiej sesji treningowej poinformowano, że Marc Marquez nie pojawi się na torze Sepang, mimo najszybszego tempa w pierwszym treningu, czego powodem jest zapalenie żołądka i jelit.

Druga piątkowa sesja treningowa rozpoczęła się na mokrym torze, co uniemożliwiło kierowcom pracę na oponach typu slick, a jedynie na przejściowych, co spowodowało, że kierowcy dysponowali tempem na poziomie 2:09.

Jednym z nielicznych, którzy skorzystali z opon na suchą nawierzchnię był Jack Miller, który pojawił się na slickach pod koniec sesji pokonując najszybsze pomiarowe okrążenie w czasie 2:08.872.

Na drugiej lokacie piątkowe przygotowania zakończył Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda, który osiągnął czas w postaci 2:09.271 i do najszybszego Millera stracił 0.399 sekundy. Brytyjczyk był jednak w stanie utrzymać za sobą dobrze spisującego się Hectora Barberę, który do drugiej lokaty stracił 0.143 sekundy.

Dobre tempo prezentował także Bradley Smith z ekipy Monster Yamaha Tech 3, który odnotował czas na poziomie 2:09.440 i utrzymał za sobą Lorisa Baza, który jako pierwszy zaprezentował tempo na pośredniej mieszance.

Szósty ostatecznie był Scott Redding przed Andreą Dovizioso i Stefanem Bradlem, natomiast czołową dziesiątkę zamknęli Tito Rabat i Hiroshi Aoyama.

Valentino Rossi i Jorge Lorenzo z fabrycznej Yamahy zakończyli drugi trening z odpowiednio trzynastym i szesnastym czasem, natomiast drugi w pierwszym treningu Maverick Vinales był dopiero siedemnasty.

Prócz Marca Marqueza czasu nie odnotował także Andrea Iannone z zespołu Ducati Team, który powrócił do rywalizacji po dłuższej przerwie spowodowanej urazem kręgosłupa.

Image © Marc VDS