Menu

Marc Marquez najszybszy w pierwszym treningu GP Malezji

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda uzyskał najlepszy czas podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Malezji na torze Sepang. Drugi był Maverick Vinales, natomiast czołową trójkę zamknął Scott Redding.

Nocne opady deszczu spowodowały, że warunki na torze z minuty na minutę ulegały poprawie, powodując, że to końcówka pierwszych wolnych piątkowych przygotowań na torze Sepang okazała się bardziej szalona i wymagająca.

Żaden z kierowców nie zdołał jednak okazać się szybszy od Marca Marqueza z zespołu Repsol Honda, który od samego początku sesji prezentował bardzo dobre tempo i jako pierwszy zszedł poniżej 2:02, pokonując tor Sepang w czasie 2:01.923, tuż przed kolejną poprawą rezultatu o 0.023 sekundy.

Dla Marqueza nie był to jednak koniec poprawiania swojego dobrego tempa. Na trzy minuty przed końcem sesji Hiszpan tor okrążył w czasie 2:01.382, a następnie poprawił się na 2:01.314 i 2:01.210, co umocniło go na pierwszej lokacie w zestawieniu treningu.

Na drugiej pozycji uplasował się natomiast Maverick Vinales z fabrycznej Suzuki, który kilkukrotnie wyprzedzał Marqueza w pogoni o pierwszą lokatę, jednak ostatecznie uzyskał czas w postaci 2:01.476, co dało stratę 0.268 do najszybszego Marqueza i niewielką przewagą 0.029 sekundy nad trzecim Scottem Reddingiem z OCTO Pramac, który wykonał bardzo duży progres pod koniec sesji.

Bardzo dobrym rezultatem i poprawą tempa w ostatnich minutach treningu popisał się również Andrea Iannone, który powrócił na motocykl Ducati, po kontuzji kręgosłupa. Włoch swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 2:01.521, co dało mu 0.311 sekundy straty do najszybszego Marqueza, natomiast jedynie 0.014 do trzeciego Reddinga.

Czołową piątkę uzupełnił Valentino Rossi z Movistar Yamaha MotoGP, który pokonał tor Sepang w czasie 2:01.611 i utrzymał za sobą powracającego do ekipy Avintia Racing Hectora Barberę, który odnotował czas gorszy od Rossiego o jedyne 0.056 sekundy.

Siódma lokata należała ostatecznie do Aleixa Espargaro, za którym znaleźli się Yonny Hernandes, Alvaro Bautista i Jorge Lorenzo, który zamknął czołową dziesiątkę z czasem 2:02.013.

Image © Honda Racing Corporation