Menu

Hiroshi Aoyama ponownie zastępcą Daniego Pedrosy w zespole Repsol Honda

Hiroshi Aoyama / Repsol Honda

Zespół Repsol Honda potwierdził, że Hiroshi Aoyama, kierowca testowy japońskiego producenta, zastąpi kontuzjowanego Daniego Pedrosę, podczas weekendu wyścigowego na torze Sepang w Malezji.

Pedrosa podczas Grand Prix Japonii, na torze Motegi, uległ wypadkowi, w którym doznał złamania obojczyka i został zastąpiony przez Aoyamę.

Hiszpan został zastąpiony także w Australii, jednak tym razem zespół zdecydował się na skorzystanie z usług Nickiego Haydena, rywalizującego obecnie w World Superbike, który nie mógł stawić się w Malezji z powodu ostatniej rundy WSBK w Katarze na torze Losail.

Po raz kolejny na motocyklu Hondy RC213V zasiądzie Hiroshi Aoyama, który będzie bronił barw zespołu wraz z Markiem Marquezem.

Jestem bardzo zadowolony, że mam szansę jeździć ponownie dla Repsol Hondy, podobnie jak w Japonii, co było bardzo wymagające, rozpoczynając w sobotę rano od trzeciego treningu, dostosowując się do motocykla i odnalezieniu swojego rytmu - powiedział Aoyama.

Mam nadzieję, że tym razem wszystko ułoży się dobrze i będę mógł odnaleźć się na motocyklu, już od samego początku.

Każdy z nas życzy szybkiego powrotu Daniemu, ale dopóki nie odzyska zdrowia, zrobię wszystko co możliwe dla Hondy i Repsol Hondy - dodał Japończyk.

Aoyama rywalizację w Japonii zakończył na piętnastej pozycji i wywalczył jeden punkt.

Image © Honda Racing Corporation