Menu

Barbera ponownie w zespole Avintia Racing. Iannone wraca do Ducati po kontuzji kręgosłupa

Hector Barbera i Andrea Iannone

Hector Barbera powróci do zespołu Avintia Racing, po dwóch rundach pobytu w fabrycznej ekipie Ducati, w której zastępował kontuzjowanego Andreę Iannone.

Iannone podczas jednego z treningów na torze Misano doznał urazu kręgosłupa, który wykluczył go z uczestnictwa w kolejnych rundach MotoGP, jednak na motocyklu Desmosedici GP16 zastąpił go reprezentant ekipy Avintia Racing Hector Barbera, który rywalizował w barwach Ducati Team w Japonii oraz Australii, natomiast na dwie ostatnie rundy powróci do swojego poprzedniego zespołu Avintia Racing.

Po dwóch ostatnich wyścigach i wielkim zdobyciu doświadczenia z Ducati, wracam w Malezji do swojego zespołu - powiedział Hector Barbera.

Sepang to dobry tor dla mnie, lubię jego układ i z niecierpliwością czekam, aby ukończyć wyścig i zdobyć dla zespołu dobry wynik.

W ciągu ostatnich kilku dni resetowałem swój umysł i próbowałem odzyskać pewność siebie oraz motywację, ponieważ miałem duże oczekiwania co do ostatnich dwóch wyścigów z Ducati, w których się rozbiłem.

Jednak w Sepang zacznę od zera i będę mocno naciskał, aby ukończyć ostatni wyścig z całej trójki w dobrej formie - dodał Barbera.

Ducati potwierdza powrót Andrei Iannone na rundę w Malezji

Zespół Ducati potwierdził natomiast, że na Grand Prix Malezji do ekipy powróci kontuzjowany Andrea Iannone, mimo iż nie jest w stu procentach gotowy do rywalizacji.

Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu będę mógł wrócić na tor i mam nadzieję, że będzie to dla nas pozytywny weekend, choć wiem, że nie będzie to łatwe, ponieważ moje plecy wciąż nie są w pełni zdrowe - przyznał Iannone.

W każdym razie postanowiłem wrócić do wyścigów na torze Sepang, także dlatego, że nie mogłem już siedzieć w domu i oglądać wyścigów w telewizji. Byłem zdesperowany by wrócić: dla Ducati, dla siebie i dla wszystkich moich fanów.

Mam nadzieję, że od razu będę szybki i konkurencyjny, choć na pewno muszę zrozumieć moją sytuację, moje możliwości, jak i moją prędkość - dodał Włoch.

Dla Iannone wyścig w Malezji oraz finał na torze Ricardo Tormo w Walencji będzie ostatnią rywalizacją w barwach Ducati. Włoch od sezonu 2017 będzie się ścigał dla Suzuki.

Image © Avintia Racing, Ducati Team