Menu

Barbera najszybszy w przerwanym drugim treningu w Australii

Hector Barbera / Ducati Team

Hector Barbera uzyskał najlepszy czas w drugiej sesji treningowej, która została przerwana z powodu złych warunków atmosferycznych. Drugi był Mike Jones, a trzecie miejsce zajął Tito Rabat.

Złe warunki atmosferyczne z końcówki pierwszej sesji treningowej przybrały na sile i spowodowały opóźnienie startu drugiego treningu. Po czterdziestu minutach sędziowie zdecydowali się pozwolić zawodnikom na pokonywanie okrążeń po torze Phillip Island.

Pomimo nienajlepszej pogody na tor zdecydowali się wyjechać Hector Barbera, Tito Rabat, Danilo Petrucci, Valentino Rossi, Mike Jones i Aleix Espargaro. Pozostali motocykliści nie pojawili się na australijskiej pętli.

Zawodnicy, którzy pokonywali okrążenia na swoich motocyklach jeździli bardzo ostrożnie, ponieważ na torze było tyle wody, że najmniejszy błąd mógłby zakończyć się niebezpieczną wywrotką. Nie chcąc ryzykować życia i zdrowia po chwili wszyscy schowali się w swoich boksach.

Po piętnastu minutach treningu na tor wyjechał Loris Baz. Francuz jednak zdał sobie sprawę z tego, że warunki są zbyt niebezpieczne, aby spróbować przejechać okrążenie pomiarowe i zjechał do alei serwisowej. W tym samym czasie dyrektor wyścigu wywiesił czerwoną flagę i sesja treningowa nie została już wznowiona.

Image © Ducati Team