Menu

Crutchlow najszybszy w pierwszym treningu GP Australii

Cal Crutchlow / LCR Honda

Cal Crutchlow uzyskał najlepszy czas w trakcie pierwszej sesji treningowej GP Australii MotoGP. Drugi był Danilo Petrucci, a pierwszą trójkę uzupełnił Jack Miller.

Zawodnicy rozpoczęli pierwszą sesję treningową w deszczowych warunkach, to jednak nie wystraszyło ich przed wyjazdem na tor i pokonywaniem kolejnych okrążeń.

Po pierwszej serii pomiarowych kółek najszybszy był Cal Crutchlow i Jack Miller, który startuje przed własną publicznością. Niezłymi czasami legitymowali się również Scott Redding i Marc Marquez. Tradycyjnie w takich warunkach na końcu stawki znajdował się Jorge Lorenzo.

Gdy mijał pierwszy kwadrans pierwszego treningu MotoGP na torze Phillip Island najlepszymi wynikami wymieniali się Marc Marquez i Cal Crutchlow. Obaj wkrótce zjechali do alei serwisowej, a po chwili w tabeli z czasami awansowali Danilo Petrucci i Valentino Rossi.

W pierwszej części piątkowego treningu doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na hamowaniu do pierwszego zakrętu odpadło prawe skrzydełko z motocykla Danilo Petrucciego.

W połowie pierwszej sesji treningowej na torze zrobiło się cicho. Wszyscy zawodnicy zjechali do boksów i analizowali wraz z inżynierami zebrane dane.

Na dwadzieścia minut przed końcem treningu motocykliści wrócili do pokonywania kolejnych okrążeń na torze, jednak rzadko można było zaobserwować poprawy wyników. Jack Miller, który plasował się w czołówce miał problem z wyhamowaniem do pierwszego zakrętu. Australijczyk musiał wyjechać na pobocze, ale szczęśliwie udało mu się uniknąć upadku.

W ostatnich minutach opady deszczu na tyle się zwiększyły, że zawodnicy nie byli w stanie poprawić czasów uzyskanych w początkowej fazie pierwszej sesji treningowej na torze Phillip Island.

Image © LCR Honda