Menu

Valentino Rossi złamał palec podczas Grand Prix Japonii

Valentino Rossi / Movistar Yamaha MotoGP

Valentino Rossi zdradził, że podczas wywrotki w wyścigu o GP Japonii złamał mały palec lewej dłoni.

Włoch wystartował z pole position do GP Japonii, lecz prowadzenie w wyścigu stracił już na pierwszym zakręcie. Lepiej od niego ruszył zarówno Marc Marquez jak i Jorge Lorenzo. Mistrz świata z ubiegłego sezonu odjechał rywalom, którzy toczyli zażarty pojedynek.

Po kilku okrążeniach Marquez odjechał od Rossiego, a następnie dogonił i wyprzedził Lorenzo. W takiej sytuacji Hiszpan jeszcze nie mógł świętować mistrzowskiego tytułu. Los się jednak do niego uśmiechnął na siódmym okrążeniu, kiedy to przewrócił się Valentino Rossi. Wkrótce ta sama sytuacja powtórzyła się, tylko jednak tym razem upadł Jorge Lorenzo i dzięki temu Marc Marquez mógł już w Japonii świętować zdobycie tytułu mistrza świata.

Zarówno Jorge Lorenzo jak i Valentino Rossi nie informowali o żadnych problemach zdrowotnych po swoich wywrotkach, jednak przed GP Australii dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata przyznał, że złamał mały palec lewej dłoni. Włoch również uspokoił swoich fanów mówiąc, że kontuzja ta nie sprawia mu dużego dyskomfortu.

Trochę się zmagam z palcem, ponieważ okazało się, że był złamany. Jest już lepiej, ale nadal odczuwam niewielki ból. Jeśli chodzi o jazdę motocyklem, nie jest to najgorsze. Jedynym problemem jest to, że nie wygląda to najlepiej - powiedział Rossi.

Reprezentant Yamahy został również zapytany o to, czy nie jest zły, że podarował Marquezowi tytuł w taki sposób.

Nie byłem zły lecz smutny, że straciłem szansę na dobry wyścig, próbowałem walczyć i osiągnąć coś po niezłej pracy wykonanej w treningu i zdobyciu pole position. Jeśli wychodzisz w taki sposób, to jest ogromny wstyd. Nie uważam, że był to błąd, a patrząc na dane też trudno jest zrozumieć dokładnie co się stało. Dobrą rzeczą jest fakt, że mamy teraz kolejny wyścig i trzeba spróbować zdobyć nie najgorszy wynik - przyznał Włoch.

Valentino Rossi pomimo utraty szans na zdobycie w tym roku mistrzowskiego tytułu nie traci motywacji do dalszego zdobywania punktów i dawania z siebie wszystkiego. W klasyfikacji generalnej toczy się pojedynek pomiędzy nim, a Jorge Lorenzo.

Image © Yamaha Motor Racing