Menu

Nicky Hayden za Daniego Pedrosę podczas Grand Prix Australii

Nicky Hayden

Nicky Hayden zastąpi Daniego Pedrosą podczas Grand Prix Australii na torze Phillip Island, potwierdził we wtorek zespół Repsol Honda.

Amerykanin rywalizował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata dla Hondy w sezonach 2003-2008, zdobywając mistrzostwo w 2006 roku, a następnie przeszedł do serii World Superbike na sezon 2016, choć powrócił do MotoGP w obecnym sezonie wyścigowym zastępując w Hiszpanii Jacka Millera z zespołu Marc VDS.

Przede wszystkim najlepsze życzenia dla Daniego, jestem pewien, że wróci, jak zawsze, silniejszy niż kiedykolwiek - powiedział Nicky Hayden.

Dla mnie to szalona ciężka praca, ale jest to dla mnie szansa, dziesięć lat po zdobyciu mojego mistrzowskiego tytułu, aby wrócić do mojego starego zespołu. Jestem bardzo wdzięczny za tą możliwość i zaufanie, którym obdarzyła mnie Honda.

Chcę również podziękować mojem obecnemu zespołowi, który pozwolił na to. Wszyscy pracowali nad każdym detalem, aby stało się to możliwe, więc teraz jestem podekscytowany kierując się na tor Phillip Island i mam nadzieję, że będę mógł wykonać dobrą pracę dla zespołu - dodał Amerykanin.

Dani Pedrosa wciąż dochodzi do siebie po przejściu operacji w Barcelonie, w następstwie złamania obojczyka, którego nabawił się w piątkowym treningu na torze Motegi.

Czułem silny ból przez kilka dni po operacji, ale wszystko powraca do normy - wyjaśnił Dani Pedrosa. Wyszedłem ze szpitala, a na środę zaplanowane konsultacje i dopiero wtedy będę wiedział ile potrwa powrót do zdrowia i kiedy będę mógł powrócić na motocykl.

Pragnę pogratulować także Markowi i Hondzie za zdobycie tytułu.

Nie jest jednak pewnym, kto zastąpi Daniego Pedrosę podczas rywalizacji o Grand Prix Malezji na torze Sepang, czego powodem są starty Nickiego Haydena w Katarze w World Superbike.

Image © Marc VDS