Menu

Hector Barbera w zespole Ducati na torze Phillip Island

Hector Barbera / Ducati Team

Hector Barbera, który podczas Grand Prix Japonii zastąpił Andreę Iannone w zespole Ducati, po raz drugi będzie reprezentował włoską markę, jednak tym razem w Australii podczas rundy na torze Phillip Island.

Iannone nabawił się kontuzji podczas trzeciej sesji treningowej na torze Misano. Włoch do rywalizacji próbował powrócić jeszcze w Grand Prix San Marino, jak również w Aragonii, jednak musiał odpuścić z powodu odczuwania bólu, który uniemożliwiał mu jazdę na najwyższym poziomie.

Wszystko wskazywało na to, że Iannone powróci do walki o punkty w Japonii na torze Motegi, jednak i tym razem uznano, że Włoch jest niezdolny do rywalizacji i już wiadomo, że nie pojawi się także w Australii.

Podczas Grand Prix San Marino oraz w Aragonii Włocha zastępował Michele Pirro, natomiast w Motegi Hector Barbera z zespołu Avintia Racing i to właśnie on po raz drugi wystartuje w barwach Ducati na torze Phillip Island w nadchodzący weekend.

Dowiedzieliśmy się, że Andrea nie będzie dostępny przed wyścigiem na torze Sepang i wierzymy, że Hector zasługuje na możliwość kontynuowania z nami współpracy - powiedział Paolo Ciabatti z Ducati.

Dobrze spisał się w ten weekend, poprawiał się za każdym razem, kiedy wyjeżdżał z alei serwisowej.

Barbera rywalizację w Japonii zakończył dopiero na siedemnastym miejscu i plasuje się obecnie na dziesiątej pozycji w klasyfikacji kierowców.

Image © Ducati Team