Menu

Dani Pedrosa przeszedł operację złamanego prawego obojczyka

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa z zespołu Repsol Honda przeszedł operację złamanego prawego obojczyka, czego przyczyną był wypadek w drugiej sesji treningowej na torze Twin-Ring Motegi.

Hiszpan podczas drugiego treningu Grand Prix Japonii stracił kontrolę nad motocyklem podczas pokonywania jedenastego zakrętu, co zakończyło się wystrzeleniem w powietrze i z impetem uderzenie w nawierzchnię toru.

Pedrosa tuż po wypadku o własnych siłach opuścił obiekt Motegi, jednak został natychmiast przetransportowany do centrum medycznego, gdzie potwierdzono złamanie prawego obojczyka i wykluczenie z dalszej rywalizacji.

W sobotnie popołudnie kierowca zespołu Repsol Honda przeszedł operację, która została przeprowadzona przez dr Victora Marleta i jego zespół z Katalońskiego Traumatologicznego Instytutu Medycyny Sportowej (ICATME). Operacja została przeprowadzona w szpitalu Universitari Dexeus w Barcelonie.

Lekarze Victor Marlet i Sergi Barrera nadzorujący operację wyjaśnili, że: Przez zastosowanie tomografii potwierdzono, że pacjent Dani Pedrosa doznał wieloodłamowego złamania składającego się z czterech fragmentów, przy znacznym skróceniu środkowej, trzeciej części prawego obojczyka.

Skan wykrył również złamanie podgłowowe prawej kości strzałkowej bez przemieszczenia, wymagające jedynie unieruchomienie.

Operację chirurgiczną przeprowadzono na prawym obojczyku z udziałem otwartej repozycji przy pomocy tytanowej płytki. Wynik operacji jest zadowalający, a Dani Pedrosa przejdzie ocenę w ciągu najbliższych dni.

Image © Honda Racing Corporation