Menu

Przeziębienie przeszkodzi Rossiemu w wyścigu?

Valentino Rossi / Movistar Yamaha MotoGP

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata tuż po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej na torze Twin Ring Motegi zdradził, że nie jest najlepiej dysponowany przez drobne przeziębienie, którego się nabawił.

Valentino Rossi pomimo przeziębienia i nienajlepszych ustawień motocykla uzyskał najlepszy czas w trakcie sesji kwalifikacyjnej do GP Japonii. Jest to trzecie pole position w tym sezonie dla Włocha.

Jest to fantastyczna sytuacja, ponieważ zdobyłem trzecie pole position w tym sezonie, co jest dobrą liczbą. Także ważne jest jednak ze względu na fakt, że zmagaliśmy się w ten weekend z odpowiednimi ustawieniami, a także ja osobiście nie jestem w stu procentach przygotowany fizycznie. Mam drobne przeziębienie. Na szczęście przed czwartą sesją treningową zdołaliśmy wprowadzić dobre ustawienia do motocykla. Zespół wykonał kawał dobrej roboty z balansem - powiedział Włoch.

Podczas konferencji prasowej Valentino Rossi został zapytany o to, kto będzie dla niego największą konkurencją podczas wyścigu.

Na papierze Dovizioso i Crutchlow są dość szybcy, ale dla mnie najmocniejsi są Marquez i Lorenzo. Jesteśmy blisko, ale wygląda na to, że Jorge i Marc są odrobinę szybsi niż ja. Musimy dobrze przepracować tą noc poprawiając detale i liczymy na odpowiednią pogodę, aby było nieco cieplej - przyznał Rossi.

Trochę martwię się wyścigiem, bo zawsze jest on bardzo wymagający ze względu na to, że musisz mocno hamować, ale mam nadzieję, że jutro będę mógł wykonać kolejny krok i spróbuję walczyć o zwycięstwo.

Image © Yamaha Motor Racing