Menu

Hiroshi Aoyama zastępcą Daniego Pedrosy podczas Grand Prix Japonii

Hiroshi Aoyama / Repsol Honda

Hiroshi Aoyama zastąpi poszkodowanego Daniego Pedrosę podczas pozostałej części weekendu wyścigowego na torze Twin-Ring Motegi w Japonii.

Hiszpański zawodnik podczas drugiego wolnego treningu uległ poważnemu wypadkowi, w którym doznał złamania prawego obojczyka, co wykluczyło go z Grand Prix Japonii.

Zespół Repsol Hondy w takim przypadku postanowił skorzystać z usług Hiroshi Aoyamy, dla którego będzie to powrót do najwyższej klasy motocyklowej po rocznej przerwie.

Dla Japończyka nie będzie to jednak pierwsze zastępstwo z powodu problemów zdrowotnych Daniego Pedrosy. Aoyama zastąpił kontuzjowanego Hiszpana w 2009 roku, jak również w zeszłym roku, kiedy gościł w MotoGP podczas trzech rund.

Przede wszystkim, jest mi bardzo przykro z powodu Daniego, jednak życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział Aoyama.

Nie będę w stanie skorzystać z mojego numeru wyścigowego, ponieważ siódemka została użyta przez Mike’a Jonesa, więc użyję numeru siedemdziesiąt trzy, z którego korzystałem w moim pierwszym sezonie 250cc - dodał Japończyk.

Image © Honda Racing Corporation