Menu

Andrea Dovizioso najszybszy w pierwszym treningu GP Japonii

Andrea Dovizioso / Ducati Team

Andrea Dovizioso z zespołu Ducati okazał się najszybszym zawodnikiem podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Japonii na torze Twin-Ring Motegi, pokonując o ćwierć sekundy Marca Marqueza i trzeciego w zestawieniu Jorge Lorenzo.

Włoch swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał pod koniec sesji i z czasem 1:45.786 zdołał awansować na pierwszą lokatę wyprzedzając lidera klasyfikacja generalnej Marca Marqueza o 0.245 sekund, który pokonał najszybsze kółko w czasie 1:46.031.

Trzecia i czwarta lokata należały ostatecznie do zawodników fabrycznej Yamahy. Jorge Lorenzo z czasem 1:46.181 uplasował się na trzeciej pozycji, natomiast Valentino Rossi (1:46.222) był czwarty.

Czołową piątkę uzupełnił natomiast zeszłoroczny zwycięzca rywalizacji na japońskim obiekcie Dani Pedrosa. Hiszpan swój najlepszy czas również uzyskał w ostatniej próbie, pokonując obiekt z rezultatem 1:46.314, co dało ponad pół sekundy straty do najszybszego Dovizioso.

Dobre tempo, choć nieznacznie wolniejsze od Andrei Dovizioso, zaprezentował Maverick Vinales z Suzuki, który kilkukrotnie zwiedzał pobocza toru Twin-Ring Motegi. Hiszpan zdołał jednak popisać się dobrym kółkiem i w ostatecznym rozrachunku awansował na szóstą lokatę z czasem 1:46.349, wyprzedzając tym samym siódmego Aleixa Espargaro o zaledwie 0.057 sekundy.

Ósma pozycja należała do Cala Crutchlowa z LCR Honda, który z czasem 1:46.590 utrzymał się przed dziewiątym Alvaro Bautistą z Aprilii Racing i zamykającym pierwszą dziesiątkę Hectorem Barberą, który odnotował sekundową stratę do swojego nowego zespołowego kolegi z Ducati Team.

Image © Ducati Team