Menu

Hector Barbera zastępcą Andrei Iannone w zespole Ducati

Hector Barbera

Hector Barbera zadebiutuje w fabrycznym zespole Ducati podczas rundy na torze Motegi, która odbędzie się w nadchodzący weekend, poinformowała włoska ekipa.

Hiszpan w zespole Ducati zastąpi kontuzjowanego Andreę Iannone, który doznał urazu kręgosłupa, podczas upadku w pierwszym treningu na torze Mugello.

Włoch zakładał swój powrót już w Hiszpanii na torze Aragon, jednak odczuwalny ból spowodował przerwanie startu, w której ostatecznie został zastąpiony przez Michele Pirro. Wszystko wskazywało na to, że Iannone powróci na motocykl włoskiej marki na Grand Prix Japonii, jednak ostatecznie wycofano się z takiego rozwiązania.

Początkowo zespół zakładał, że jedynym przedstawicielem Ducati na torze Motegi będzie Andrea Dovizioso, jednak zdecydowano się na skorzystanie z usług Hectora Barbery, który z tą marką startuje od kilku lat.

Barbera obecnie rywalizuje w zespole Avintia Racing i plasuje się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji kierowców, z najlepszymi dwoma piątymi miejscami w Austin i Brnie.

Hiszpana w zespole Avintia zastąpi natomiast Mike Jones, panujący mistrz Australijskich Superbików, który będzie bronił barw zespołu wraz z Lorisem Bazem.

Image © Avintia Racing