Menu

Yamaha zablokowała testy Jorge Lorenzo z Ducati

Jorge Lorenzo

Davide Tardozzi z Ducati zdradził, że japoński zespół odmówił Jorge Lorenzo testów dla Włochów na hiszpańskim torze Jerez pod koniec listopada.

Jorge Lorenzo po raz pierwszy przetestuje motocykl Ducati po zakończeniu finałowej rundy w Walencji, podczas dwudniowej sesji, jednak Hiszpan później nie będzie mógł jeździć Desmosedici do czasu pierwszej tury testów przedsezonowych, która jest zaplanowana na dni od 30 stycznia do 1 lutego 2017.

Umowa z Yamahą teoretycznie obowiązuje Jorge Lorenzo do 31 grudnia bieżącego roku, więc aby nie złamać postanowień kontraktowych Ducati musiało wcześniej zapytać o zgodę japońskiego producenta na wykorzystanie Hiszpana do testów Desmosedici na sezon 2017.

Staraliśmy się rozwiązać tę sprawę w każdy możliwy sposób, ale to wszystko było jak grochem o ścianę - przyznał Tardozzi, który także przypomniał, że Ducati pozwoliło Andrei Iannone na test dla Suzuki. Nawet się nad tym nie zastanawialiśmy. Uważamy, że w środowisku sportowym takie rzeczy powinny być wspólne.

Co ciekawe Maverick Vinales będzie w stanie przetestować nowy motocykl Yamahy - M1 w specyfikacji 2017 na torze Sepang. To właśnie młody Hiszpan od przyszłego roku zajmie miejsce Jorge Lorenzo w Yamasze.

Image © Yamaha Motor Racing