Menu

Andrea Iannone nie wystartuje w GP Japonii

Andrea Iannone / Ducati Team

Zespół Ducati w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że Andrea Iannone nie wystartuje w najbliższej rundzie MotoGP na torze Twin Ring Motegi.

Włoch nabawił się kontuzji pleców podczas pierwszego treningu przed GP San Marino i na resztę weekendu jego miejsce zajął zawodnik testowy Ducati - Michele Pirro.

Wydawało się, że Andrea Iannone już podczas kolejnej rundy, czyli GP Aragonii będzie mógł się ścigać. Niestety jednak po pierwszym treningu "The Maniac Joe" zdecydował, że ból kręgosłupa był zbyt duży, aby myśleć o wzięciu udziału w wyścigu.

Po trzech tygodniach przerwy Włoch nadal nie będzie mógł brać udziału w zawodach MotoGP. Według oświadczenia Ducati, lekarz zasugerował Iannone, aby poczekał jeszcze kilka dni, aby być w pełni wyleczonym po kontuzji.

Mnóstwo spekulacji wywołała sprawa dotycząca tego, kto tym razem będzie pełnił obowiązki Andreii Iannone. Kibice i eksperci ciągle oczekują na powrót Caseya Stonera, który od tego roku jest zawodnikiem testowym Ducati. Australijczyk dostał ofertę startu w GP Japonii od bolońskiej marki, ale niestety dla wielu zainteresowanych, nie przyjął jej.

Daliśmy mu możliwość, ale odmówił - powiedział Paolo Ciabatti w rozmowie z portalem corsedimoto.com.

Dyrektor sportowy Ducati Corse został zapytany również o to, czy na torze Phillip Island istnieje szansa, że zobaczymy Caseya Stonera.

Po pierwsze to musimy poczekać na to, czy Andrea będzie gotowy do jazdy, a następnie przeanalizujemy dostępne opcje, jeśli nie będzie.

Początkowo Casey nie miał zamiaru na powrót do padoku MotoGP wcześniej niż na ostatni wyścig sezonu w Walencji, ale może na Australię zmieni swoje zdanie - przyznał.

Podczas GP Japonii Andrea Dovizioso będzie jedynym reprezentantem fabrycznego zespołu Ducati.

Image © Ducati Team