Menu

Lorenzo: Wypadek z rozgrzewki pomógł w wyścigu

Jorge Lorenzo / Movistar Yamaha MotoGP

Jorge Lorenzo, urzędujący mistrz świata uważa, że wypadek z porannej sesji rozgrzewkowej pomógł mu w wyborze twardej opony na wyścig, co przełożyło się na drugą pozycję na mecie.

Wynik z GP Aragonii jest najlepszym rezultatem dla Jorge Lorenzo od czasu zwycięstwa podczas GP Włoch na torze Mugello. Hiszpan pod koniec wyścigu wyprzedził Valentino Rossiego, a następnie nie dał odebrać sobie drugiej pozycji. Ze względu na nie najlepsze relacje pomiędzy tą dwójką, dla Lorenzo pokonanie dziewięciokrotnego mistrza świata było bardzo ważnym osiągnięciem.

Jorge Lorenzo stracił panowanie nad motocyklem w ósmym zakręcie na początku sesji rozgrzewkowej. Hiszpan korzystał wtedy z tylnej twardej opony. Zmusiło go to do wykonania kilku okrążeń wyjazdowych na pola startowe i właśnie wtedy uznał, że jednak twarde tylne ogumienie powinno być zastosowane w wyścigu.

Czasami zła sytuacja sprawia, że dzieje się coś dobrego, nieprawda? To właśnie miało miejsce, gdy miałem wypadek - powiedział Jorge Lorenzo. Musiałem przez to zrobić dwa okrążenia wyjazdowe, jedno na motocyklu, na którym się przewróciłem z tylną twardą oponą i drugim z miękkim tylnym ogumieniem. Na szczęście po tych dwóch okrążeniach twarda opona dała mi odpowiedni poziom pewności i instynkt podpowiedział mi, że jej właśnie mam użyć.

Ten wypadek z pewnością dał mi możliwość przejechania tego wyścigu w taki, a nie inny sposób i jestem zachwycony finiszem na podium, ponieważ kompletnie się tego nie spodziewałem. Myślałem, że minę linię mety na szóstej lub siódmej pozycji.

W klasyfikacji generalnej Marc Marquez zdecydowanie odjechał rywalom, a jego przewaga nad drugim Valentino Rossim wrosła do 52 punktów. Jorge Lorenzo zmniejszył swoją stratę do drugiego z reprezentantów Movistar Yamahy do zaledwie 14 punktów.

Image © Yamaha Motor Racing