Menu

Bradley Smith wróci po kontuzji na GP Japonii

Bradley Smith / Monster Yamaha Tech 3

Zespół Monster Yamaha Tech 3 potwierdził, że Bradley Smith powróci, po trzech opuszczonych rundach MotoGP spowodowanych kontuzją jakiej się nabawił podczas treningu do ośmiogodzinnego wyścigu na torze Oschersleben.

Ostatnim wyścigiem MotoGP, w którym Brytyjczyk brał udział było GP Czech w Brnie. Tydzień po tych zawodach Brytyjczyk uszkodził więzadła w prawym kolanie w wypadku, który miał miejsce podczas treningu do długodystansowego wyścigu na niemieckim obiekcie.

Bradley Smith w przeciągu trzech wyścigów MotoGP został poddany operacji i przeszedł kompleksowy program rehabilitacyjny. Natomiast w zespole Tech 3 jego obowiązki pełnił Alex Lowes, który został ściągnięty przez japońskiego producenta motocykli z serii World Superbike. Jego wyniki to trzynaste miejsce w GP Wielkiej Brytanii, nieukończony wyścig o GP San Marino, natomiast do GP Aragonii nie został dopuszczony przez lekarzy ze względu na uraz lewej stopy, jakiego nabawił się w trzeciej sesji treningowej.

Bradley Smith wystartuje w GP Japonii, które odbędzie się 16 października oraz w trzech kolejnych rundach pozostających do końca sezonu.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że wrócę na Yamahę YZR-M1 w Motegi - powiedział Smith. Muszę przyznać, że oglądanie ostatnich wyścigów na kanapie było dla mnie bardzo ciężkie, nawet pomimo tego, że warunki na tych rundach były trudne. Dobrze, że to już za mną i nareszcie mogę wrócić na tor. Ciężko pracowałem przez cały okres rehabilitacyjny i wielu ludzi poświęciło sporo wysiłku, a także czasu, aby umożliwić mi powrót do odpowiedniego stanu jak najszybciej.

W rzeczywistości proces rehabilitacyjny miał potrwać sześć miesięcy, ale po wysiłkach moich, doktorów i wszystkich innych zdołałem skrócić to do ośmiu, dziewięciu tygodni. To świetnie, że jestem na tyle sprawny, aby znowu się ścigać i już nie mogę doczekać się czterech ostatnich rund sezonu 2016 MotoGP.

Image © Tech 3