Menu

Valentino Rossi: Podium celem na wyścig o GP Aragonii

Valentino Rossi / Movistar Yamaha MotoGP

Valentino Rossi nie za bardzo jest zadowolony ze swojej postawy podczas sesji kwalifikacyjnej i według niego walka z Marciem Marquezem o zwycięstwo w wyścigu będzie bardzo trudnym zadaniem.

Włoch w kwalifikacjach wywalczył dopiero szósty czas i do wyścigu o GP Aragonii wystartuje z ostatniej pozycji w drugim rzędzie. Włoch stracił do Marca Marqueza, który zdominował sobotnią sesję, aż osiem dziesiątych sekundy, a do zdobywcy drugiej pozycji zaledwie dwie dziesiąte.

Oczywiście nie jestem zadowolony z szóstej pozycji startowej - przyznał zawodnik Yamahy. Nadal jest to drugi rząd, ale nie byłem w stanie wykonać dobrego okrążenia. Myślę, że mogę zrobić to lepiej, ale jest jak jest. Musimy poczekać do jutra, aby zobaczyć jakie będą warunki i wybrać dobre opony, a następnie spróbować przejechać niezły wyścig. Naszym celem jest podium.

W czwartej sesji treningowej Marc Marquez już od pierwszego okrążenia prezentował tempo o sekundę lepsze od swoich rywali. Istnieje więc szansa na to, że Hiszpan już na początku niedzielnego wyścigu odjedzie od reszty stawki. Czasy okrążeń Valentino Rossiego z upływem kolejnych okrążeń się poprawiały. To z kolei powinno dawać cień nadziei na to, że Włoch w pewnym momencie dogoni Marqueza w wyścigu.

W tym momencie wydaje się bardzo trudnym zbliżenie się do Marqueza. Jego pozycja jest bardzo silna - powiedział Rossi. To jest facet, który ma zdecydowanie najlepsze tempo i również startuje z pole position. Dla mnie jutro będziemy musieli skoncentrować się na wykonanie możliwie najlepszej roboty i walczyć przez cały wyścig, aby spróbować dojechać na podium. Myślę, że pokonanie Marqueza będzie bardzo trudne.

Image © Yamaha Motor Racing