Menu

Marc Marquez dominuje w kwalifikacjach Grand Prix Aragonii

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda zdominował sesję kwalifikacyjną do Grand Prix Aragonii na torze Motorland, pokonując najbliższego rywala o ponad sześćdziesiątych sekundy.

Hiszpan już na początku drugiej sesji kwalifikacyjnej zaprezentował bardzo dobre tempo i z czasem 1:47.117, objął prowadzenie w sesji, którego nie oddał aż do zakończenia kwalifikacji.

Na drugiej lokacie walkę o pole position zakończył Maverick Vinales. Hiszpan w początkowej fazie nie osiągnął zbyt konkurencyjnego czasu, jednak w ostatnich minutach poprawił się na 1:47.748, co dało mu 0.631 sekundy straty do rewelacyjnego Hiszpana.

Trzecia lokata należała ostatecznie do Jorge Lorenzo, który podobnie jak Vinales uzyskał swój czas w ostatnich chwilach sesji. Zawodnik fabrycznej Yamahy zdołał osiągnąć czas o 0.030 sekundy gorszy od zawodnika Suzuki i zamknął czołową trójkę, wyprzedzając Andreę Dovizioso, który otworzył druga linię startową.

Czołową piątkę uzupełnił Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda, który początkowo był najbliższy Marca Marqueza. Brytyjczyk podczas swojego ostatniego okrążenia nie opanował jednak motocykla i wypadł w pierwszym zakręcie, kończąc rywalizację z czasem 1:47.843.

Bliski wypadnięcia z drugiej linii startowej był Valentino Rossi. Włoch po swoich pierwszych szybkich okrążeniach plasował się na siódmej lokacie, jednak poprawa rezultatu na 1:47.951, dała mu ostatecznie szóstą pozycję.

Tuż za fabrycznym kierowcą Yamahy znalazł się ostatecznie Dani Pedrosa, który miał dużą szansę na poprawienie swojego czasu, jednak upadek w piętnastym zakręcie zniwelował wysiłki Hiszpana i dał mu ostatecznie siódmą lokatę.

Na ósmej pozycji sesję kwalifikacyjną do GP Aragonii zakończył Aleix Espargaro przed Danilo Petruccim i Scottem Reddingiem z zespołu Octo Pramac, natomiast klasyfikację Q2 zamknęli Pol Espargaro i Stefan Bradl.

W sesji kwalifikacyjnej na torze nie pojawił się natomiast Alex Lowes, w konsekwencji wypadku z trzeciego treningu. Kierowca zespołu Tech3 będzie mógł wystartować do niedzielnej rywalizacji z ostatniego pola, jednak będzie musiał przejść testy medyczne w niedzielę rano.

Image © Honda Racing Corporation