Menu

Marc Marquez najszybszy w trzecim treningu mimo upadku

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez zakończył trzeci trening na Motorland Aragon z najlepszym rezultatem 1:47.810, choć podczas sesji przewrócił się, podobnie jak wielu inny zawodników.

Już na samym początku treningu upadek zaliczył Valentino Rossi, który na okrążeniu wyjazdowym w dziewiątym zakręcie został dosłownie wyrzucony przez swój motocykl.

Rossi powrócił do swojego garażu, a w międzyczasie Marquez zanotował rezultat 1:48.185, poprawiając się względem piątkowych rezultatów.

Poważnie wyglądający wypadek mieli również Pol Espargaro, którego sunący po torze motocykl uderzył w Petrucciego. Zawodnika ekipy Pramac w momencie uderzenia również wybiło w powietrze, jednak szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

W 14 zakręcie przewrócił się z kolei Nicky Hayden, jednak podczas usuwania jego motocykla, w tym samym zakręcie po raz kolejny przewrócił się Pol Espargaro, którego motocykl uderzył w leżącą maszynę zespołu Marc VDS. Tuż obok przeleciał motocykl Marca Marqueza, który zaliczył upadek w tym samym momencie.

Marquez utrzymywał się jednak na prowadzeniu, a pod koniec sesji na drugą lokatę awansował Cal Crutchlow, tracąc 0.362s do Hiszpana. Crutchlow swój rezultat poprawił na ostatnim okrążeniu, finiszując ostatecznie 0.196s za Marquezem.

Na trzeciej lokacie trening zakończył Maverick Vinales przed Jorge Lorenzo i partnerem z zespołu Aleixem Espargaro.

Dani Pedrosa, zwycięzca drugiego treningu, tym razem był dopiero szósty, a na ostatnim okrążeniu na siódmą lokatę awansował Scott Redding.

Andrea Dovizioso, Valentino Rossi i Pol Espargaro uzupełnili czołową dziesiątkę.

Image © Honda Racing Corporation