Menu

Pedrosa przed Marquezem podczas drugiego treningu w Aragonii

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa zakończył drugi trening na Motorland Aragon z najlepszym rezultatem 1:48.429, finiszując z niewielką przewagą nad swoim partnerem z zespołu Repsol Honda, Markiem Marquezem, oraz Calem Crutchlowem z LCR Honda.

Hiszpan na prowadzenie wysunął się już w 15 minucie treningu, wyprzedzając Pola Espargaro o 0.355 sekundy. Niemniej jednak zawodnik Tech3 Yamaha wywrócił się w drugim zakręcie na 20 minut przed końcem treningu, który ostatecznie zakończył na piątej pozycji.

W końcowej fazie treningu najlepszy rezultat zdołał osiągnąć Marc Marquez, lecz Pedrosa po raz kolejny zaprezentował dobre tempo. Za sprawą rezultatu 1:48.483 powrócił na prowadzenie, a dominację przypieczętował czasem 1:48.429, czyli o 0.065s lepszym od czasu Marqueza.

Cal Crutchlow na trzeciej pozycji również stracił mniej niż jedną dziesiątą sekundy do Pedrosy, a dokładnie 0.081s. Valentino Rossi, najszybszy z dwójki fabrycznych zawodników Yamahy, na czwartej lokacie stracił do lidera już 0.240s. Jorge Lorenzo było dopiero siódmy, choć na kilka minut przed końcem sesji figurował na czternastej lokacie. Ostatecznie jednak zdołał awansować na dwunaste miejsce, a następnie przebić się do pierwszej dziesiątki, tracąc niemal pół sekundy do Pedrosy.

Hector Barbera, Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso zamknęli pierwszą dziesiątkę.

Michele Pirro, który zastępuje kontuzjowanego Andreę Iannone, drugi trening GP Aragonii zakończył na piętnastej lokacie.

Oprócz Pola Espargaro, w zakręcie numer 2, przewrócili się także Aleix Espargaro, Eugene Laverty oraz Alex Lowes.

Image © Honda Racing Corporation