Menu

Nicky Hayden zastępcą Jacka Millera podczas rundy na torze Motorland Aragon

Nicky Hayden

Nicky Hayden powróci do Motocyklowych Mistrzostw Świata na Grand Prix Aragonii i na torze Motorland zastąpi Jacka Millera z Marc VDS, poinformował zespół.

Jack Miller, podczas Grand Prix Austrii, doznał kontuzji nadgarstka, co wykluczyło jego udział w zawodach, jak i GP Czech na torze w Brnie, jednak powrócił do rywalizacji na Grand Prix San Marino, podczas którego uległ wypadkowi, co odnowiło jego kontuzję.

Z przyczyn zdrowotnych kierowca Marc VDS zdecydował się nie startować w nadchodzącym Grand Prix Aragonii, jednak na motocyklu Hondy zastąpi go Nicky Hayden, który pod koniec ubiegłego sezonu zamienił MotoGP na World Superbike.

Przede wszystkim życzę Jackowi szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział Hayden. Jest moim kumplem i jest zawodnikiem, w którego wierzę, więc mam nadzieję, że uda mu się, tak szybko jak to możliwe, wrócić do zdrowia, aby pokazać duży potencjał jaki wiemy, że posiada.

Jest to niezwykłe doświadczenie dla mnie, ponieważ nigdy przedtem nie byłem zawodnikiem, który kogoś zastępuje. Mam dobre stosunki z Hondą, a kiedy pojawił się taki pomysł byli za tym, natomiast Ten Kate dał mi swoje błogosławieństwo, więc miło będzie pomóc innemu zespołowi Hondy. Dla mnie to po prostu szansa na dobrą zabawę.

Nie jeździłem jeszcze na motocyklu, choć posiada on inne opony oraz elektronikę, ale mam duże doświadczenie i dostaję kolejną szansę na występ w MotoGP, co jest dla mnie osobiście dobre - dodał Amerykanin.

Image © Honda