Menu

Jorge Lorenzo zdobywa pole position do Grand Prix San Marino

Jorge Lorenzo / Movistar Yamaha MotoGP

Obrońca mistrzowskiego tytułu, Jorge Lorenzo z Movistar Yamaha MotoGP, wywalczył pierwsze pole startowe do niedzielnej rywalizacji o Grand Prix San Marino na torze Misano.

Hiszpan już podczas pierwszego przejazdu pokazał, że posiada tempo do walki o jak najlepszą lokatę w kwalifikacjach, co udowodnił po swoim drugim szybkim okrążeniu uzyskując czas na poziomie 1:32.076, jednak podczas drugiego przejazdu poprawił się na 1:31.868, czym umocnił się na pierwszej lokacie, której nie oddał do zakończenia sesji.

Druga pozycja należała ostatecznie do drugiego reprezentanta fabrycznej Yamahy Valentino Rossiego, który już podczas swojego pierwszego przejazdu osiągnął konkurencyjny czas, jednak przekroczył limity toru i sędziowie zdecydowali się na skasowanie rezultatu Włocha.

Kierowca Yamahy nie dał jednak za wygraną osiągając czas w postaci 1:32.216, co dało mu ostatecznie drugą lokatę ze stratą 0.348 sekundy do swojego zespołowego kolegi.

Trzecia lokata należała finalnie do Mavericka Vinalesa. Hiszpan podczas sesji treningowych pokazywał konkurencyjność, co udowodnił także w kwalifikacjach czasem 1:32.381, choć do pole position stracił ponad pół sekundy.

Bliski awansu do czołowej trójki był natomiast Marc Marquez, jednak Hiszpan zakończył sesję na czwartym miejscu z czasem 1:32.443 i stratą jedynie 0.024 sekundy do Vinalesa.

Kierowca Repsol Hondy utrzymał jednak za sobą Michele Pirro i Andreę Dovizioso, którzy wystartują do rywalizacji z piątej i szóstej lokaty.

Siódmy czas w postaci 1:32.743 osiągnął Cal Crutchlow, za którym bezpośrednio znaleźli się Dani Pedrosa, Aleix Espargaro i drugi z braci Espargaro, który zamknął czołową dziesiątkę.

Hector Barbera mimo awansu do Q2, nie zdołał powalczyć o wyższą lokatę i uplasował się na jedenastym miejscu tuż przed Alvaro Bautistą.

Na trzynastej pozycji kwalifikacje zakończył Stefan Bradl obok którego na starcie ustawią się Alex Lowes i Danilo Petrucci, plasujący się odpowiednio na czternastej i piętnastej lokacie.

Szesnasty był Eugene Laverty przed Jackiem Millerem, Scottem Reddingiem, Tito Rabatem, Yonny Hernandezem i Javierem Foresem, który osiągnął dwudziesty pierwsze czas, zastępując w zespole Avintia Racing Lorisa Baza.

Image © Yamaha Motor Racing