Menu

Marc Marquez z najlepszym czasem w trzecim treningu GP San Marino

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda osiągnął najlepszy czas weekendu podczas trzeciej sesji treningowej Grand Prix San Marino na torze Misano.

Hiszpan swoje najszybsze kółko pokonał podczas ostatniego przejazdu uzyskując rezultat na poziomie 1:32.451, co dało 0.180 przewagi nad drugim Jorge Lorenzo, który również poprawił się na ostatnich okrążeniach, wyprzedzając Pola Espargaro, który na kilka minut przed końcem prezentował najlepsze tempo.

Trzecia lokata należała ostatecznie do Mavericka Vinalesa, który również zdołał poradzić sobie z kierowcą zespołu Yamaha Tech3, wyprzedzając go o zaledwie 0.022 sekundy.

Czołową piątkę zamknął Cal Crutchlow osiągając czas w postaci 1:33.074, co dało mu stratę 0.623 sekundy. Brytyjczyk nie zdołał jednak powalczyć o rezultat na poziomie 1:32, czego przyczyną była utrata kontroli nad motocyklem w zakręcie numer dwa i zakończenie przedwcześnie sesji.

Na szóstej pozycji trzeci trening GP San Marino zakończył Valentino Rossi, który wyprzedził Michele Pirro, Aleixa Espargaro, Daniego Pedrosę i Alvaro Bautistę, który zamknął czołową dziesiątkę, jednak nie zdołał awansować bezpośrednio do Q2 i będzie musiał powalczyć w pierwszej sesji.

Mimo słabszego tempa w trzeciej sesji treningowej, awans do Q2 zanotował Andrea Dovizioso, który z czasem z drugiej sesji znalazł się na szóstej lokacie w zbiorczych wynikach.

Image © Honda Racing Corporation