Menu

Pol Espargaro na czele drugiego treningi na torze Misano

Pol Espargaro / Monster Yamaha Tech3

Pol Espargaro z zespołu Monster Yamaha Tech3 ustanowił najlepszy rezultat podczas drugiej sesji treningowej na torze Misano.

Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:32.769, co okazało się najlepszym rezultatem, jednak bardzo blisko zawodnika Tech3 znalazł się Dani Pedrosa, który do lidera sesji stracił zaledwie 0.065 sekundy.

Trzecia lokata należała ostatecznie do Andrei Dovizioso z ekipy Ducati, który swoje szybkie kółko pokonał w czasie 1:32.901 i do najszybszego Hiszpana stracił 0.132 sekundy.

Włoch zdołał natomiast utrzymać za sobą dwóch kolejnych Hiszpanów. Czwartym czasem popisał się Jorge Lorenzo z fabrycznej Yamahy (1:33.056), natomiast czołową piątkę zamknął Marc Marquez z Repsol Hondy, który uzyskał rezultat na poziomie 1:33.196.

Valentino Rossi, który był najszybszym zawodnikiem w pierwszej sesji treningowej, drugą zakończył na szóstej pozycji z czasem 1:33.387, choć do najszybszego Espargaro stracił ponad pół sekundy.

Siódma lokata należała ostatecznie Cala Crutchlowa, za którym znaleźli się Scott Redding, Hector Barbera i Maverick Vinales, który zamknął czołową dziesiątkę, czego powodem było skasowanie szybkiego okrążenia z powodu przekroczenia limitów toru.

Sędziwie wyścigowi podczas drugiej sesji treningowej skasowali rezultaty także Stefanowi Bradlowi oraz Titowi Rabatowi, również za wykroczenie, którego dopuścił się Vinales.

Image © Monster Yamaha Tech3