Menu

Rossi najszybszy w pierwszym treningu GP San Marino

Valentino Rossi / Movistar Yamaha MotoGP

Valentino Rossi z fabrycznej Yamahy okazał się najszybszym kierowcą podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix San Marino na torze Misano.

Włoch na pierwsza lokatę w zestawieniu treningu wskoczył na kilka minut przed zakończeniem sesji, jednak zdołał poprawić się na 1:33.451, co umocniło go na prowadzeniu.

Na drugiej lokacie pierwsze piątkowe przygotowania zakończył Pol Espargaro z Tech3, który do lidera treningu stracił 0.136 sekundy, jednak zdołał utrzymać za sobą zwycięzcę Grand Prix Wielkiej Brytanii Mavericka Vinalesa, notującego stratę 0.262 sekundy.

Czwarta lokata ostatecznie należał do Marca Marqueza, który w połowie sesji upadł w dziesiątym zakręcie. Hiszpan zdołał powrócić jednak na tor, kończąc trening z rezultatem 1:33.729.

Czołową piątkę zamknął natomiast Jorge Lorenzo z Movistar Yamaha MotoGP, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:33.774 i do swojego zespołowego kolegi stracił 0.323 sekundy.

Tuż za Lorenzo, ze stratą zaledwie 0.012 sekundy uplasował się Dani Pedrosa, za którym znalazł się Andrea Dovizioso, Hector Barbera i Cal Crutchlow.

Czołową dziesiątkę zamknął Scott Redding z ekipy Octo Pramac Yakhnich, który zakończył sesję z rezultatem 1:34.034.

Duże kłopoty dopadły drugiego z kierowców Ducati Team Andreę Iannone, który podczas czwartego okrążenia wypadł z toru w dwunastym zakręcie, co zaowocowało wycieczką do centrum medycznego na badania.

Poza torem podczas sesji znaleźli się także Eugene Laverty, Tito Rabat i Danilo Petrucci, jednak żaden z zawodników nie ucierpiał i wszyscy powrócili do boksów o własnych siłach.

Image © Honda Racing Corporation