Menu

Loris Baz nie wystartuje w Grand Prix San Marino

Loris Baz / Avintia Racing

Loris Baz z zespołu Avintia Racing, nie wystartuje w zbliżającym się wyścigu o Grand Prix San Marino, w konsekwencji wypadku do jakiego doszło podczas rywalizacji na torze Silverstone.

Francuz uległ bardzo poważnemu wypadkowi w Grand Prix Wielkiej Brytanii, podczas której zderzył się z Polem Espargaro z Tech3, już na pierwszym okrążeniu.

Kolizja obu zawodników wywołała wywieszenie czerwonej flagi oraz restart rywalizacji, natomiast obu zawodnikom została udzielona pomoc medyczna i zostali przetransportowani do centrum medycznego. Wstępne testy w przypadku Baza nie wykazały żadnych urazów, jednak kolejna kontrola w Szwajcarii wykazała kilka złamań w prawej stopie.

Mimo początkowych doniesień o braku przeciwskazań na występ w San Marino, Baz nie pojawi się na torze Misano, a na motocyklu Ducati zastąpi go Xavi Fores.

Szkoda, jest to coś czego się nie spodziewałem, ale gdy przyjechałem do Szwajcarii miałem prześwietlenie i znaleziono kilka złamań w mojej prawej stopie - przyznał Loris Baz.

Dwa najważniejsze złamania znajdują się w mojej kości skokowej oraz na dole kości piszczelowej. Nie może być to operowane, potrzebuje więc czasu i odpoczynku.

W związku z tym, nie będę mógł się ścigać w Misano, jednak nadal uważam się za szczęściarza, że nie doznałem gorszego uszczerbku na zdrowiu podczas wypadku na Silverstone. To zła wiadomość dla zespołu, ponieważ dobrze się spisywaliśmy i cały czas się poprawialiśmy.

Szkoda, jednak postaram się wrócić jak najszybciej się da, aby ukończyć sezon, jak najlepiej potrafię. To była kolejna wpadka po tym, co wydarzyło się w Mugello, ale muszę być pozytywnie nastawiony i patrzyć w przyszłość - wyjaśnił Francuz.

Mam nadzieję, że Xavi będzie zadowolony z tego weekendu. Maszyny MotoGP są niesamowite i na pewno spisze się świetnie. Ma za sobą również niesamowity zespół, a ja będę tam i postaram się mu udzielić kilku rad - dodał.

Image © Avintia Racing