Menu

Marquez najszybszy w trzecim treningu na torze Silverstone

Marc Marquez / Repsol Honda Team

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda okazał się najszybszym kierowcą podczas trzeciej sesji treningowej Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:00.944, co pozwoliło znaleźć się na pierwszej lokacie przed bardzo dobrze spisującym si Maverickiem Vinalesem.

Zawodnik zespołu Suzuki Ecstar, podobnie jak Marquez, swoje szybkie okrążenie pokonał w czasie poniżej 2:01 i do lidera klasyfikacji generalnej stracił jedynie 0.003 sekundy, co zapowiada bardzo wyrównane kwalifikacje.

Tuż za czołową dwójką znalazł się Andrea Iannone z ekipy Ducati, który otworzył czasy na poziomie 2:01. Włoch swoje najszybsze kółko pokonał w 2:01.060 i do najszybszego Marqueza stracił 0.116 sekundy.

Czołową piątkę uzupełnili natomiast Cal Crutchlow, zwycięzca GP Czech, który odnotował czas w postaci 2:01.241 oraz Jorge Lorenzo z Yamahy, który swoje pomiarowe kółko pokonał o 0.265 wolniej od Brytyjczyka plasującego się tuż przed nim.

Szósta lokata należała ostatecznie do Scotta Reddinga z Octo Pramac Yakhnich, który utrzymał za sobą Andreę Dovizioso, Daniego Pedrosę i Aleixa Espargaro, który jako ostatni stracił do najszybszego Hiszpana poniżej jednej sekundy.

Czołową dziesiątkę uzupełnił Valentino Rossi, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:02.053, co dało stratę 1.109 sekundy.

Poprawę osiągów i własnego tempa odnotował natomiast Alex Lowes z zespołu Monster Yamaha Tech 3, który osiągnął czas w postaci 2:03.081, tracąc do lidera treningu ponad dwie sekundy. Brytyjczyk ostatecznie powalczy w pierwszej sesji kwalifikacyjnej o pozycję startową do niedzielnej rywalizacji.

Image © Honda Racing Corporation