Menu

Maverick Vinales najszybszy w pierwszym treningu GP Wielkiej Brytanii

Maverick Vinales / Team Suzuki Ecstar

Maverick Vinales z Team Suzuki Ecstar uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu GP Wielkiej Brytanii.

Szare niebo było oznaką deszczu, jednak sesja została rozegrana na suchym torze. Vinales swój najlepszy rezultat – 2:02.483 - zanotował pod koniec treningu, finiszując z przewagą 0.282 sekundy nad drugim Jorge Lorenzo z fabrycznego zespołu Yamahy.

Chłodne warunki były niekorzystne dla zawodników, o czym przekonał się Marc Marquez, który przewrócił się w zakręcie Farm i musiał przesiąść się na drugi motocykl.

Hiszpan stracił dotychczasowe prowadzenie przez Scotta Reddinga, a następnie z najlepszym czasem pojawił się Andrea Iannone z Ducati.

Vinales jednak jako pierwszy zawodni przełamał barierę 2:03, awansując na pierwsze miejsce, a Marquez sesję zakończył ostatecznie na trzeciej pozycji.

Ze stratą ponad sekundy do Vinalesa, na czwartym miejscu zameldował się Valentino Rossi. Andrea Dovizioso był piąty, finiszując przed Polem Espargaro z Tech 3 Yamaha.

Siódma lokata przypadła Iannone, który utrzymał za sobą Daniego Pedrosę. Czołową dziesiątkę uzupełnił duet ekipy Pramac, czyli Scott Redding i Danilo Petrucci.

Problemy w zakręcie Farm mieli także Hector Barbera i debiutant Alex Lowes, dla którego to pierwsza oficjalna sesja w MotoGP.

Image © Suzuki Racing