Menu

Pierwszy oes ORLEN Baja Poland dla Nassera Al-Attiyaha

Nasser Al-Attiyah

Nasser Al-Attiyah, lider klasyfikacji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, prowadzi w ORLEN Baja Poland po piątkowym superoesie tradycyjnie rozegranym na terenie poligonu wojskowego w Szczecinie.

Zawodnik z Kataru startujący Toyotą Hilux Overdrive na 7-kilometrowej próbie zanotował czas 6:09.7. Nieco ponad 5 sekund stracił do Al-Attiyaha wicelider Pucharu Świata, Jakub Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula (Mini John Cooper Works Rally). Trzecia lokata ze stratą 8.6 sekundy należała do pięciokrotnego zwycięzcy szczecińskiego klasyka Krzysztofa Hołowczyca, który podobnie jak kierowca ORLEN Team startuje najnowszą generacją Mini.

To był dla nas dobry odcinek, jestem nieco w szoku, że udało się wygrać! Jutro czekają na nas dwie bardzo długie próby na poligonie, ale nie boimy się ich i zaatakujemy od pierwszych metrów - powiedział Nasser Al-Attiyah.

Bardzo fajna trasa, świetnie przygotowana przez organizatorów. Pojechaliśmy na maksimum, a pokonać Hołka na tak krótkim odcinku to wielki zaszczyt. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na jutro - dodał Kuba Przygoński.

Krzysztof Hołowczyc: Było dość ciężko, popełniłem jeden błąd na nawrocie i musiałem pojechać nieco dłuższą drogą. Czuję się cudownie, jazda tym samochodem to ogromna przyjemność.

Podobnie jak przed rokiem, po zakończeniu superoesu zawodnicy spotkali się w Miasteczku Rajdowym zlokalizowanym na szczecińskiej Łasztowni, gdzie czołowa dziesiątka dokonała wyboru pozycji startowych do sobotniego etapu składającego się z podwójnego przejazdu odcinka na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim, który w tym roku liczy aż 215,90 km.

Kolejność startowa do sobotniego etapu (czołowa dziesiątka):

  1. Krzysztof Hołowczyc
  2. Jakub Przygoński
  3. Nasser Al-Attiyah
  4. Aron Domażała
  5. Bernhard ten Brinke
  6. Vladimir Vasilyev
  7. Miroslav Zapletal
  8. Jes Munk
  9. Marcin Łukaszewski
  10. Nicolas Fuchs
ORLEN Baja Poland Image © Marcin Kaliszka