Menu

Szkopek i Pazera wracają do Poznania po tytuły

Paweł Szkopek / Pazera Racing

Ekipa Pazera Racing wystartuje w najbliższy weekend w ostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski, podczas której na torze w Poznaniu Paweł Szkopek będzie walczył o tytuł w klasie Superbike, a Patryk Pazera o wicemistrzostwo w kategorii Superstock 600.

Dzięki czterem wygranym i dwóm kolejnym podiom w ośmiu dotychczasowych wyścigach, 42-letni Szkopek prowadzi w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad Czechem Michałem Fillą wynosi jednak tylko dwa punkty, dlatego w Poznaniu startujący Yamahą R1 motocyklista ekipy Pazera Racing będzie musiał stoczyć ostrą walkę. Ewentualny tytuł byłby dla Pawła już jedenastym w karierze.

O wicemistrzostwo w klasie Supersport 600 walczyć będzie także w Poznaniu Patryk Pazera. 20-latek z Warszawy kończył na podium sześć z ośmiu dotychczasowych startów, ale by przypieczętować drugie miejsce w tabeli potrzebuje jeszcze dwóch solidnych wyścigów.

Szansę na drugie miejsce w Pucharze Polski klasy Rookie 600 ma także debiutujący w tym roku na torze Paweł Machij, który do wicelidera klasyfikacji generalnej traci jedynie pięć punktów. Po swoim pierwszym w karierze podium, wywalczonym w lipcu na węgierskim Pannonia Ringu, zawodnik z Warszawy liczy na kolejny udany weekend. Z kolei piąty w klasyfikacji generalnej mistrzowskiej klasy Superbike, Piotr Prendota, chce w dwóch ostatnich wyścigach zrobić kolejny krok w kierunku podium.

Choć stawka jest wysoka, to jednak podchodzę do weekendu z dużym spokojem i jestem pewny siebie - powiedział Paweł Szkopek, który do Poznania przyjechał razem z zespołem prosto ze startu w mistrzostwach świata World Superbike na niemieckiem Lausitzringu.

Po starcie w WorldSBK dysponujemy bardzo dobrze przygotowanym motocyklem, z mocniejszym niż do tej pory silnikiem, co także powinno pomóc. Cały zespół po wspólnym sezonie także jest doskonale zgrany, więc wracamy do Poznania gotowi do walki.

Jak na mistrza przystało, chcę wygrać i nie pozostawić złudzeń kto jest najlepszym zawodnikiem w tym kraju. Nie zamierzam kalkulować i dam z siebie wszystko, podobnie jak cała ekipa. Jeśli nie wydarzy się nic nie przewidywanego mam nadzieję, że to wystarczy, aby przypieczętować tytuł.

Wracam do Poznania w dobrej formie i chcę w obu wyścigach walczyć o czołowe pozycje - dodał startujący nową Yamahą R6 Patryk Pazera. Jestem spokojny i dobrze przygotowany, dlatego liczę na udany weekend.

Tydzień temu pomagałem Pawłowi podczas jego startu w mistrzostwach świata World Superbike i podglądając największe gwiazdy tego sportu wiele się nauczyłem, co mam nadzieję, pomoże mi jeszcze bardziej podkręcić tempo. Trzymajcie kciuki.

Media4Racing Image © Media4Racing