Menu

Robert Kubica o występie w Goodwood: To było wspaniałe doświadczenie

Robert Kubica / Renault Sport F1 Team

Robert Kubica na festiwalu szybkości w Goodwood poprowadził samochód Formuły 1 Lotus z 2012 roku. Nie można zaprzeczyć, że polski kierowca cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony tamtejszych kibiców.

Był to już drugi przejazd polskiego kierowcy za kierownicą samochodu F1. Wcześniej odbył prywatne testy z zespołem Renault na torze w Walencji.

Udział w Goodwood Festival of Speed okazał się dla Kubicy wspaniałym doświadczeniem, o czym przyznał sam kierowca.

Odczucia są bardzo dobre i chyba najlepsze na przestrzeni ostatnich kilku lat - powiedział Robert Kubica w rozmowie ze Sky Sports.

To wspaniałe doświadczenie. Słyszałem wiele wspaniałych historii o Festiwalu Szybkości. Była to wielka przyjemność móc tutaj wystąpić.

Otrzymałem wspaniałą okazję od Renault, biorąc udział w testach w Walencji za kierownicą samochodu z 2012 roku. Ok, tutaj z kolei chodzi bardziej o show i dobre spędzenie czasu, ale odczucia i emocje w Walencji były naprawdę wspaniałe.

Kubica wypowiedział się także o incydencie pomiędzy Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem z GP Azerbejdżanu.

Osobiście uważam, że Seb zareagował nieco zbyt pochopnie, ale takie rzeczy się zdarzają. Uważam jednak, że po wyścigu nie był z tego powodu zadowolony - przyznał Kubica.

Czasami trudno jest przyznać się do tego, ale jestem pewien, że jest wystarczająco inteligenty aby wiedzieć, że posunął się trochę za daleko.

To część wyścigów. Kiedy walka zazębia się, ważne jest aby trzymać nerwy na wodzy i być skoncentrowanym, ambitnym.

Trzeba jednak także trzymać wszystko pod kontrolą, co nie jest łatwe, kiedy walczysz o mistrzostwo świata.

Image © Renault Sport