Menu

Elfyn Evans i Daniel Barritt zwycięzcami pierwszego superoesu Rajdu Polski

Elfyn Evans i Daniel Barritt / M-Sport World Rally Team

Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC) okazali się najszybszą załogą na pierwszym odcinku specjalnym, który rozegrany został na Arenie Mikołajki. Tym samym ekipa DMACK objęła pozycję lidera w ORLEN 74. Rajdzie Polski.

Ze względu na silne opady deszczu i trudne warunki organizatorzy zdecydowali się odwołać honorowy start, zaplanowany na godzinę 16, jednak wieczorem, kiedy aura pogodowa uległa poprawie, udało się przeprowadzić próbę na Arenie, liczącą 2.5 km.

Evans na tym superoesie zanotował czas 1:44.4, który był zaledwie o 0.8s lepszy od kolejnych Thierry'ego Neuville'a i Nicolasa Gilsoul z zespołu Hyundai.

Na mokrej nawierzchni lider klasyfikacji kierowców, Sebastian Ogier (M-Sport) wraz z pilotem Julienem Ingrassią (M-Sport), odnotowali trzeci czas ze stratą jednej dziesiątej sekundy do Neuville'a. Obie załogi startowały jako 34. para.

Na czwartej pozycji ulokował się najszybszy duet Toyoty, czyli Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila. Czołową piątkę uzupełnił Ott Tanak i Martin Jarveoja.

Esapekka Lappi zanotował identyczny czas jak Stephane Lefebvre oraz Hayden Paddon, lecz w jego samochodzie Toyota potwierdziła problemy z silnikiem. Zespół znalazł jednak przyczynę awarii i postara się z nią uporać.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Andreas Mikkelsen i Dani Sordo.

W czwartek załogi czeka osiem odcinków specjalnych. Rywalizacja rozpocznie się etapem Chmielowo 1, który rusza o godzinie 7:15.

Image © www.rajdpolski.pl, Marcin Kaliszka