Menu

Alex Karkosik wystartuje na belgijskim torze F1

Alex Karkosik / RP Motorsport

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie międzynarodowej serii Euroformula Open. Tym razem 16-latek z Torunia zmierzy się z rywalami na znanym z Formuły 1, belgijskim torze Spa-Francorchamps, podczas dwóch wyścigów. Tuż przed weekendem Alex przygotowywał się do rywalizacji w symulatorze Ferrari we Włoszech, gdzie podpisał także umowę na starty w pełnym cyklu EFO z ekipą RP Motorsport.

Tegoroczny mistrz Formuły Gulf przygodę z Euroformułą Open rozpoczął w imponującym stylu, w swoim pierwszym w życiu wyścigu w bolidzie Formuły 3 sięgając w kwietniu po punkty na portugalskim torze Estoril. Współpraca z włoskim, czołowym zespołem RP Motorsport układała się wówczas tak dobrze, że już na miejscu Alex postanowił podpisać ze słynną ekipą umowę na cały sezon 2017. Kontrakt podpisany został ostatecznie tuż przed wyjazdem do Belgii, przed sesją w symulatorze Ferrari we włoskiej Modenie. Na jego mocy Karkosik wystartuje w barwach RP Motorsport we wszystkich siedmiu pozostałych rundach EFO.

Ostatnie tygodnie były wyjątkowo pracowite, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej pracy – powiedział Alex Karkosik. Od samego początku weekendu w Estoril złapałem świetny kontakt z ekipą RP Motorsport, a moje tempo na torze, przygotowanie bolidu i praca całego zespołu przekonały mnie, że to współpraca, która może przynieść imponujące efekty. Także ekipa był bardzo zadowolony z mojego tempa i pracy ze mną. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości jeśli chodzi o podpisanie kontraktu na cały sezon.

Wizyta w symulatorze Ferrari we Włoszech była dla mnie pierwszym tego typu doświadczeniem, które okazało się interesującym i przydanym przeżyciem. Jestem bardzo ciekawy, jak przełoży się ona na moje tempo w Belgii.

Pierwszą z nich będą właśnie zmagania w Spa, na jednym z najsłynniejszych torów F1 i jednym z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie. Licząca aż siedem kilometrów trasa przypomina szaloną kolejkę górską, wijąc się wśród Ardenów przez jedne z najbardziej spektakularnych zakrętów na ziemi, w tym legendarny Eau Rouge.

Po udanym debiucie w Estoril, a także pozytywnych, prywatnych testach na włoskim torze Adria i austriackim Red Bull Ringu, Alex udaje się do Belgii licząc na kolejne sukcesy.

Spa to legendarny tor, na którym od lat ścigają się kierowcy F1, dlatego jestem bardzo podekscytowany startem tam. Wiem, że będzie to bardzo trudny weekend, a sam tor jest dłuższy i bardziej wymagający niż Estoril, więc czeka nas mnóstwo pracy, ale jesteśmy gotowi do walki i chcemy rywalizować o kolejne punkty - dodał zawodnik zespołu RP Motorsport.

Media4Racing Image © Media4Racing