Menu

Gosia Rdest staje do zaciętej walki w Audi Sport TT Cup na torze Nurburgring

Gosia Rdest

Gosia Rdest już w najbliższy weekend wystartuje w drugiej rundzie Audi Sport TT Cup na torze Nurburgring i będzie walczyć o obronę drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, po bardzo dobrych wyścigach podczas pierwszej rundy na Hockenheimring.

Druga runda Audi Sport TT Cup nie odbędzie się jednak wraz z rywalizacją niemieckiej serii DTM, a będzie towarzyszyć Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) oraz 24-godzinnemu wyścigowi Nurburgring. Kierowcy Audi zmierzą się jednak na torze Grand Prix, po którym rywalizowali w poprzednich latach kierowcy Formuły 1, natomiast WTCC i 24H Nurburgring na północnej pętli Nurburgring Nordschleife.

Nurburgring jest niesamowitym torem. Dla mnie jest wyjątkowo ważny, ponieważ to właśnie tu w zeszłym sezonie zdobyłam swoje pierwsze podium w pucharze Audi Sport TT Cup - powiedziała Gosia Rdest, która zaledwie tydzień temu triumfowała w wyścigu KIA Lotos Race na torze Hungaroring.

Dla jedynej Polki w stawce sezon 2017 Audi Sport TT Cup rozpoczął się z wysokiego 'C', po dwóch podiach w dwóch pierwszych wyścigach, które odbyły się na wymagającym obiekcie Hockenheimring.

Gosia Rdest plasuje się obecnie na drugiej lokacie w klasyfikacji kierowców ze stratą jedynie ośmiu punktów do Philipa Ellisa, zwycięzcy dwóch pierwszych wyścigów, jednak wyprzedza takich zawodników, jak Milan Dontje, Finlay Hutchison i Yannik Brandt, który zamyka pierwszą piątkę.

Image © Audi AG