Menu

Gosia Rdest na podium w Audi Sport TT Cup na torze Hockenheimring

Gosia Rdest

Gosia Rdest od znakomitego wyniku rozpoczęła pierwsza rundę Audi Sport TT Cup na torze Hockenheimring, gdzie Polka dwa razy stanęła na drugim stopniu podium. To najlepszy wynik Gosi do tej pory.

Gosia Rdest od początku mocno zaznaczyła swoją obecność w pucharze Audi Sport TT Cup. Po znakomitych kwalifikacjach, w których walczyła w czołówce stawki, w pierwszym sobotnim wyścigu zajęła drugie miejsce, zostając pierwszą kobietą w historii pucharu z tak dobrym wynikiem. W drugim wyścigu potwierdziła świetną formę i ponownie stanęła na drugim stopniu podium. Jej wspaniały występ na torze wywoływał fale aplauzu na trybunach.

Były jednak apetyty na więcej – po bardzo dobrym starcie 24-latka przez ponad połowę wyścigu prowadziła, znacznie odjeżdżając rywalom. Jak sama stwierdziła po wyścigu, opony nie wytrzymały i nie mogła utrzymać tempa. Dogonił ją Philip Ellis, zawodnik jadący z numerem #23, Gosia jednak wciąż utrzymywała się na prowadzeniu. Wtedy Ellis zdecydował się na bardzo kontrowersyjny manewr, w wyniku którego uderzył w bok samochodu Polki. Komentator skwitował, że Ellis zdecydowanie nie zachował się jak dżentelmen. Na szczęście reprezentantka Polski dojechała do mety, zdobywając zaszczytne drugie miejsce.

To był wspaniały weekend! - powiedział Gosia Rdest. Jestem zadowolona z wyników oraz bardzo pozytywnie zaskoczona reakcjami kibiców obecnych na Hockenheimring. Wiele osóbpodchodziło do mnie z gratulacjami, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Zaskoczyło mnie jak wielu Polaków było obecnych podczas wyścigu na torze. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i doping. Cieszy mnie, że moje starty sprawiają radość nie tylko mnie, ale też innym - dodała.

Gosia Rdest Image © Audi AG