Menu

Kaczmarski coraz wyżej w World RX

Martin Kaczmarski

Martin Kaczmarski, jedyny Polak w stawce Mistrzostw Świata FIA Rallycross, nabiera tempa. W rozegranych w mijający weekend zawodach na niemieckim Hockenheimring był osiemnasty i do awansu do półfinałów zabrakło mu piętnastu punktów.

Zawody na słynnym torze Hockenheimring były drugim startem w karierze Kaczmarskiego w mistrzostwach świata. Brak doświadczenia nie przeszkadza jednak polskiemu kierowcy w osiąganiu naprawdę niezłych wyników. W trakcie czterech sesji kwalifikacyjnych zajmował kolejno szesnaste, piętnaste, czternaste i osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, a podczas trzeciej sesji osiągnął trzeci czas okrążenia w całej stawce. Do awansu do półfinałów zabrakło piętnastu punktów.

Dzięki rywalizacji ze światową czołówką coraz lepiej widzę, gdzie i czego mi brakuje i staram się nad tym pracować - powiedział Martin Kaczmarski.

W Niemczech tempo było naprawdę dobre i co ważne równe. Nie awansowałem do półfinałów, ale w kwalifikacjach udało mi się wedrzeć do najlepszej piętnastki oraz wyprzedzić kilku utytułowanych kierowców z zespołów fabrycznych, jak Petter Solberg czy Kevin Hansen.

Przede mną wciąż sporo pracy, ale uwielbiam tego typu ściganie i wierzę, że dzięki regularnym startom w tym sezonie konsekwentnie będę wspinał się w tabeli – tłumaczył po zawodach Martin.

Zawody Mistrzostw Świata FIA Rallycross w Hockenheim wygrał lider klasyfikacji, Mattias Ekstrom w Audi S1, przed Johanem Kristofferssonem w Volkswagenie Polo GTI i Timmy Hansenem w Peugeocie 208. Martin Kaczmarski w Fieście ST RX ostatecznie uplasował się na osiemnastym miejscu.

Wiem, że walka z zespołami fabrycznymi jest nierówna, ale mam też swoje ambicje i będę starał się już w tym sezonie o awans do półfinałów. World RX traktuję jednak jako wieloletni projekt, którego celem jest stałe zagoszczenie w czołówce – dodaje Kaczmarski.

Kolejne zawody World RX już w najbliższym tygodniu w dniach 12-14 maja na torze Circuit Jules Tacheny w belgijskim Mettet. Będzie to czwarta runda cyklu w sezonie 2017, a trzeci start dla Kaczmarskiego.

Martin Official Image © Martin Official