Menu

Alonso pozytywnie przechodzi testy przed startem w Indianapolis 500

Fernando Alonso

Fernando Alonso pozytywnie przeszedł test debiutantów na torze Indianapolis Motor Speedway, przed swoim pierwszym startem w legendarnej rywalizacji Indianapolis 500.

Była to dobra zabawa - powiedział po szybkim pokonaniu programu orientacyjnego dla debiutantów, w którym potrzebował pięćdziesięciu jeden okrążeń w swoim samochodzie. W tej chwili wszystko wygląda dobrze. Teraz czas aby rozpocząć rywalizację w rzeczywistości.

Alonso swoje przygotowania do startu w Indianapolis 500 rozpoczął od symulatora wyścigowego, po którym powiedział, że jego pewność siebie rosła z każdym przejeżdżającym okrążeniem. Hiszpan na torze Indianapolis Motor Speedwat pokonał natomiast 110 okrążeń z maksymalną prędkością, która wyniosła 222.548 mil na godzinę.

Myślę, że to dobry sposób na start, aby zbudować szybkość - powiedział Hiszpan. Na początku trudno było osiągnąć prędkość minimalną, ale kolejne etapy były dobre, nie ze względu na szybkość, ale z powodu okrążeń. Byłem w stanie dostosować linię przejazdu oraz odpowiednio dopasować używanie skrzyni biegów w każdym zakręcie.

Symulator jest całkiem realistyczny. Masz pierwsze wrażenia, jak to będzie, ale jazda prawdziwym samochodem daje niepowtarzalne uczucie.

Zespół był niezwykle pomocny. Jazda samemu jest całkiem dobra. Zobaczymy, jak to będzie w najbliższych kilku tygodniach. Jak dotąd to dobre doświadczenie - dodał Alonso.

Kierowca McLaren Honda Andretti musiał przebrnąć przez trzy fazy, w programie orientacyjnym debiutantów, aby móc być dopuszczonym do późniejszej rywalizacji.

Faza pierwsza obejmowała przejazd dziesięciu okrążeń, w których kierowca musiał osiągnąć prędkość pomiędzy 205 a 210 mph, faza druga piętnaście okrążeń z prędkością pomiędzy 210 a 215 mph, natomiast faza trzecia również piętnaście okrążeń, jednak z prędkością powyżej 215 mph.

Hiszpan zaprezentował się z bardzo dobrej strony i przebrnął przez wszystkie trzy fazy ustanawiając spójne czasy okrążeń.

Image © IndyCar / Chris Owens