Menu

Fernando Alonso: Samochód prowadził się sam

Fernando Alonso

Hiszpan w trakcie swojego pierwszego testu przed startem w legendarnym wyścigu Indy 500 wyraził się pozytywnie na temat auta, które ma do dyspozycji.

W środę Fernando Alonso odbył specjalny trening dla debiutantów, w którym mógł po raz pierwszy zapoznać się z samochodem IndyCar, zespołem oraz torem Indianapolis, na którym zorganizowany zostanie 101. wyścig Indy500.

Była to niezła zabawa. Myślę, że jest do dobry sposób na rozpoczęcie budowania prędkości. Na początku bywało trudno, aby osiągnąć minimum, ale na kolejnych etapach czułem się lepiej. Mam nadzieję, że uda nam się pokonać kilka okrążeń. Zaczynam powoli przyzwyczajać się do zachowania auta, ponieważ na razie on prowadzi się sam, tak jakbym w ogóle nim nie kierował - relacjonował Alonso.

Wykonałem już 40 okrążeń, więc dostrajamy linie, zmiany biegów w dół i w górę. W tym momencie wszystko wygląda dobrze, ale teraz tak naprawdę to się zaczyna.

Dwukrotny mistrz świata nie omieszkał pochwalić swojego zespołu Andretti Autosport za niezwykłą pomoc udzieloną mu w trakcie testu. Pierwsza przygoda Fernando Alonso z autem IndyCar była transmitowana na oficjalnym kanale serii na Facebooku.

Image © McLaren