Menu

Gosia Rdest kończy pierwsze starcie w ADA TCR Germany na torze Oschersleben

Gosia Rdest

Sezon ADAC TCR Germany zaczął się niezwykle interesująco. Nie był to jednak najszczęśliwszy weekend dla Gosi Rdest, jedynej Polki w stawce.

Po pechowej czasówce Gosia Rdest musiała walczyć w końcówce stawki. W trakcie pierwszego wyścigu stopniowo odrabiała stracone pozycje, prezentując stabilną i czystą jazdę. Udało jej się wspiąć na dwudzieste piąte miejsce. Niestety, na ostatnim okrążeniu, kilka sekund przed metą, została wypchnięta z toru, uderzona dwa razy przez innego zawodnika. Ten nieczysty manewr kosztował Polkę sześć pozycji w dół. Zwycięzcą pierwszego wyścigu okazał się Josh Files, kolega Gosi z teamu Target Competition, mistrz zeszłorocznej edycji TCR Germany. Josh w tym roku postanowił bronić tytułu.

Było ostro! - przyznała po pierwszym starciu Gosia Rdest. Pierwszy wyścig TCR Germany za nami. Przy czterdziestu czterech samochodach naprawdę dużo się dzieje. Żółta flaga powiewała cztery razy, osiem samochodów nie ukończyło wyścigu.

Po fatalnych kwalifikacjach stopniowo odrabiałam pozycje, jechałam stabilnie. Niestety na ostatnim kółku zostałam uderzona i straciłam sześć pozycji. Ostatecznie zakończyłam na P31. Szkoda tych 6 oczek w dół.

Drugi wyścig Gosia ukończyła na dwudziestym siódmym miejscu zyskując jedenaście pozycji w wyniku udanych wyprzedzeń. Publiczność szczelnie zapełniająca trybuny tej słonecznej niedzieli w Oschersleben nie mogła narzekać na brak emocji – i tym razem nie obyło się bez żółtych flag. Jedna z Hond stanęła w płomieniach, na szczęście szybko udało się ugasić pożar.

Drugi emocjonujący wyścig TCR Germany za nami. I tym razem nie obyło się bez żółtych flag, jedna z Hond stanęła w płomieniach. Zyskałam jedenaście oczek w górę w wyniku udanych wyprzedzeń i ostatecznie uplasowałam się na dwudziestym siódmym miejscu. Nie jest to dla mnie wymarzony wynik.

Jedno jest pewne - seria jest wyjątkowo ciekawa, więc jeśli nie oglądaliście zachęcam i polecam! Druga runda dopiero za sześć tygodni - dużo czasu na przemyślenia i pracę nad sobą - dodała Polka.

Druga runda TCR Germany dopiero w czerwcu na austriackim torze Red Bull Ring.

Gosia Rdest Image © Gosia Rdest