Menu

Gosia Rdest rozpoczyna sezon 2017 w TCR Germany

Gosia Rdest / Audi RS3 LMS

Już w nadchodzący weekend rozpocznie się długo wyczekiwany sezon serii ADAC TCR Germany. Wśród rekordowo licznej stawki czterdziestu czterech zawodników zobaczymy Gosię Rdest - jedyną reprezentantkę Polski. Gosia pojedzie samochodem Audi RS3 LMS.

Pierwsza runda ADAC TCR Germany odbędzie się już w ostatni weekend kwietnia na niemieckim torze Oschersleben. Zaskoczeniem jest wyjątkowo liczna stawka - w tegorocznej edycji zmagać się będzie aż czterdziestu czterech kierowców. TCR to otwarte mistrzostwa, w których zawodnicy ścigają się samochodami różnych marek, o takiej samej specyfikacji. Bardzo popularny okazał się najnowszy wyścigowy model Audi RS3 LMS, przeznaczony specjalnie do tej serii wyścigowej. Zobaczymy w stawce aż szesnaście takich samochodów. Za kierownicą jednego z nich zasiądzie Gosia Rdest, od trzech lat związana z marką Audi Sport.

Gosia Rdest będzie jedyną reprezentantką Polski w serii TCR Germany i jedną z dwóch kobiet. Wystartuje w zespole Target Competition.

Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Zarówno ja, jak i mój zespół, czujemy się już „zżyci” z samochodem. Mamy za sobą kilka dni testowych, między innymi na torze Oschersleben, na którym w tym roku odbędą się dwie rundy TCR Germany, w tym ta najbliższa - powiedziała Gosia Rdest.

Oschersleben jest bardzo specyficzny, ponieważ jest to stosunkowo ciasny, techniczny i krótki tor, dlatego manewry wyprzedzania muszą być bardzo przemyślane.

Po raz pierwszy w życiu będę ścigać się w grupie czterdziestu czterech zawodników. To rekordowa liczba. W żadnej innej serii wyścigowej na świecie, poza długimi dystansami oczywiście, nie kojarzę, żeby stawka miała więcej niż 30 kierowców. Będzie to sporym wyzwaniem, a także świadczy o potencjale serii.

Kluczowa w przypadku tej serii będzie na pewno czasówka. Ważne będzie, żeby znaleźć sobie odpowiednie miejsce na torze i pojechać dosłownie czas na zawołanie, kiedy widzimy, że nie ma przed nami żadnego zawodnika. Trzymajcie kciuki, ja na pewno dam z siebie wszystko. Do zobaczenia po weekendzie wyścigowym! - dodaje Gosia.

ADAC TCR Germany to siedem weekendów wyścigowych w sezonie, podczas których odbędzie się czternaście wyścigów. W kalendarzu uwzględniono sześć torów wyścigowych w Niemczech, Holandii i Austrii.

Formuła weekendu wyścigowego to natomiast dwie sesje treningowe po 30 minut, 35 minut kwalifikacji i dwa wyścigi po 30 minut – jeden w sobotę, drugi w niedzielę.

Gosia Rdest / Audi RS3 LMS
Gosia Rdest Image © Gosia Rdest