Menu

Artur Janosz bliski kolejnego zwycięstwa w Lamborghini Super Trofeo Asia

Artur Janosz / Orange 1 Team Lazarus

Artur Janosz ukończył drugi wyścig czwartej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia na drugiej pozycji, sięgając po swoje siódme podium na osiem startów w tym sezonie. Jedyny Polak w stawce na japońskim torze Fuji Speedway był bliski swojej drugiej wygranej w tym roku.

Po starcie z wywalczonej dzień wcześniej trzeciej pozycji, 23-latek z włoskiej ekipy Orange 1 Team Lazarus szybko przebił się na prowadzenie w mocnej stawce aż dwudziestu 620-konnych Lamborghini Huracanów.

Artur zjechał na obowiązkowy pit stop na drugiej pozycji, którą do mety dowiózł jego zmiennik, Toby Sowery, zapewniając polsko-brytyjskiemu duetowi siódme podium w tym sezonie. Dzięki kolejnemu solidnemu wynikowi i cennym punktom ekipa Janosza wciąż jest w czołówce klasyfikacji generalnej.

Byliśmy dziś blisko drugiego zwycięstwa w tym sezonie, ale ostatecznie zabrakło nam kilku sekund – powiedział Artur Janosz. Startowałem z trzeciej pozycji i szybko przebiłem się na prowadzenie, ale straciłem je kilka kółek później i kończyłem swoją zmianę na drugim miejscu.

Po powrocie na tor Toby narzucił bardzo dobre tempo. Pod koniec wyścigu zaczęło padać, a my zbliżyliśmy się do lidera na zaledwie dwie sekundy, ale zabrakło nam już czasu aby znów nawiązać bezpośrednią walkę o zwycięstwo. Spróbujemy jednak ponownie podczas kolejnej rundy w Chinach.

Piąta runda Lamborghini Super Trofeo Asia odbędzie się za miesiąc, w dniach 22-24 września, na znanym z Formuły 1 torze w Szanghaju.

Kochanski Management Image © Kochanski Management