Menu

Polacy wygrywają w Lamborghini we Francji

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski / VS Racing

Polski duet w składzie Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski sięgnął po swoje czwarte zwycięstwo w pucharze Lamborghini Super Trofeo Europe w tym sezonie, po rundzie na francuskim torze Paul Ricard powiększając swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zmieniający się za kierownicą 620-konnego Lamborghini Huracana Polacy do Francji udali się jako liderzy tabeli w klasie AM po zwycięstwach na włoskiej Monzy i brytyjskim Silverstone. Na torze Paul Ricard, który za rok wróci do kalendarza Formuły 1, duet włoskiej ekipy VS Racing najpierw po zaciętej walce wygrał w swojej klasie sobotni wyścig, a następnie finiszował na drugim miejscu w niedzielę, sięgając po szóste podium na sześć tegorocznych startów w Super Trofeo Europe.

Tydzień temu wygrywaliśmy w treningowym starcie wyścig mistrzostw Włoch Super GT Cup na Monzy, dlatego do Francji jechaliśmy z bardzo dobrym nastawieniem – powiedział Teodor Myszkowski. Z jednej strony chcieliśmy walczyć o kolejne trofea, ale nie za wszelką cenę, bo nie możemy zapominać o prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Na wymagającym torze Paul Ricard trochę zabrakło nam treningów przed weekendem, dlatego kwalifikacje nie do końca poszły po naszej myśli, ale oba wyścigi były już dla nas bardzo udane. W pierwszym jechaliśmy tuż za liderem i wywieraliśmy na niego presję, co zakończyło się jego błędem na ostatnim okrążeniu i dało nam zwycięstwo. Dzień później także mieliśmy szansę na wygraną, ale straciliśmy kilka sekund podczas pit stopów, na które większość stawki zjechała na tym samym okrążeniu i nieco nas przyblokowało. To wystarczyło, aby stracić bezpośredni kontakt z liderem. Próbowałem go jeszcze gonić, ale zabrakło dosłownie dwóch kółek. Co prawda tym razem musieliśmy zadowolić się drugim stopniem podium, ale we Francji powiększyliśmy naszą przewagę w tabeli z 28 do 38 punktów, więc wracamy do Polski bardzo zadowoleni.

Kolejna, czwarta runda Lamborghini Super Trofeo Europe odbędzie się w dniach 26-28 lipca na innym legendarnym torze F1, belgijskim Spa-Francorchamps.

Media4Racing Image © Media4Racing