Menu

Polacy zmotywowani przed startem w pucharze Lamborghini we Francji

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, liderzy klasyfikacji generalnej europejskiej edycji Pucharu Lamborghini Super Trofeo, wystartują w najbliższy weekend w wyścigach trzeciej rundy sezonu. Na francuskim torze Paul Ricard kierowcy włoskiej ekipy VS Racing liczą na kolejne trofea. Tym bardziej, że na Lazurowe Wybrzeże udają się po zwycięstwie w mistrzostwach Włoch Gran Turismo na włoskiej Monzy.

Myszkowski i Lewandowski swój drugi sezon za kierownicą 620-konnego Lamborghini Huracana rozpoczęli właśnie na Monzy, wygrywając w klasie AM dwa pierwsze wyścigi sezonu. Następnie dwukrotnie stawali na podium na brytyjskim Silverstone, dzięki czemu prowadzą w klasyfikacji generalnej.

W miniony weekend Polacy wystartowali w ramach treningu w dwóch wyścigach włoskich mistrzostw Gran Turismo, w mocnej stawce na torze Monza pierwszy wyścig kończąc na czwartym miejscu, zaledwie sekundę za zwycięzcą, a drugi wygrywając. Po tak udanym treningu w najbliższy weekend poznaniak i płocczanin wracają do swojej etatowej serii.

Paul Ricard to dość techniczny tor, na którym rok temu startowaliśmy po raz pierwszy, ale który przypadł mi do gustu – mówi Teodor Myszkowski. Od tamtego czasu obaj z Andrzejem zrobiliśmy jednak duże postępy, jeśli chodzi o naszą jazdę, dlatego jestem bardzo ciekaw o ile poprawimy tempo w ten weekend.

Start w mistrzostwach Włoch na Monzy był dla nas świetnym treningiem, dlatego nie możemy już doczekać się powrotu za kierownicę.

Paul Ricard ma kilka bardzo ciekawych fragmentów, jak najszybszy zakręt w kalendarzu, prawy na końcu prostej Mistral, czy dość trudne, zacieśniające się łuki tuż za nim, do których trzeba hamować przy mocno skręconych kołach, co nie jest łatwe.

Zobaczymy też, co wydarzy się nie tylko w treningach, ale także na pierwszych okrążeniach wyścigów. Tegoroczna stawka Super Trofeo jest bardzo mocna i wyrównana, ale wielu kierowców próbuje wygrać liczący 50 minut wyścig już na pierwszym okrążeniu, dlatego często jest ono bardzo chaotyczne - dodaje.

Trzecia runda Super Trofeo wyznaczy półmetek sezonu i odbędzie się na torze Paul Ricard, na który w przyszłym roku wrócą kierowcy Formuły 1. Malowniczo położony na Lazurowym Wybrzeżu, blisko Marsylii i liczący aż 5,8 kilometra, francuski obiekt jest jednym z ciekawszych i najdłuższych w kalendarzu.

Media4Racing Image © Media4Racing